Skip to main content

Kristovskis: Latvija vēlas paplašināt jau labi izveidoto sadarbību ar Poliju

Latvijas un Polijas attiecības ir aktīvas, konstruktīvas un dinamiskas, ir izveidota aktīva abu valstu institūciju, pilsētu un pilsonisko sabiedrību sadarbība, 18.februārī tiekoties Varšavā, secināja Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis un Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis (Radosław Sikorski).

Ārlietu ministrs Kristovskis sarunas laikā uzsvēra Latvijas vēlmi paplašināt jau labi izveidoto sadarbību, savstarpējo atbalstu svarīgos reģiona, Eiropas Savienības un drošības politikas jautājumos, kā arī izteica pateicību par Polijas dalību Baltijas gaisa telpas kontrolē. „Latvija lepojas arī ar savu poļu kopienu, kas ir aktīva un atbildīga Latvijas sabiedrības daļa,” uzsvēra ministrs.

Sarunā abi ministri bija vienisprātis par nepieciešamību tālāk aktivizēt ekonomisko sadarbību, bija gandarīti par plāniem drīzumā uzsākt tiešo aviosatiksmi no Rīgas uz Gdaņsku. Reģionālo jautājumu kontekstā abu ministru sarunā īpaša vērība tika pievērsa enerģētikai. Ģ.V.Kristovskis savam poļu kolēģim prezentēja Latvijas plānu būvēt LNG reģionālo termināli.

Runājot par Eiropas Savienības jautājumiem, ministri apmainījās ar viedokļiem par ES Austrumu partnerību, notikumiem Baltkrievijā, kā arī ES – Krievijas attiecībām. Pārrunāti tika arī svarīgi drošības politikas jautājumi Transatlantisko attiecību dimensijā.

Latvijas ārlietu ministrs novēlēja savam kolēģim veiksmīgu gaidāmo Polijas prezidentūru Eiropas Savienībā un uzaicināja vizītē apmeklēt Latviju.

Vizītes ietvaros Varšavā ministrs tikās arī ar Polijas informācijas un ārvalstu investīciju aģentūras direktoru Slavomiru Maimanu (Sławomir Majman) un iepazinās ar Polijas pieredzi ārējās ekonomikas darbības sfērā. Ministrs tikās ar Polijas – Krievijas Grūto jautājumu komisijas (Goup on Difficult Matters) priekšsēdētāju profesoru Ādamu Rotfeldu (Adam Rotfeld), lai gūtu ieskatu par šīs vēsturnieku komisijas darba pieredzi. Viesojoties aģentūras Google Varšavas birojā, Ģ.V.Kristovskis pārrunāja iespējas Google Baltijas biroju izvietot Rīgā.
 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu