Skip to main content

Kristovskis: Latviju un Turciju vieno ciešas un labas attiecības

21. aprīlī ir noslēgusies Latvijas ārlietu ministra Ģirta Valda Kristovska darba vizite Turcijas Republikā. Tas ietvaros Ģ. V. Kristovskis tikās ar Turcijas prezidentu Abdulu Gilu (Abdullah Gül), ārlietu ministru Ahmetu Davutoglu (Ahmet Davutoğlu), premjera vietnieku ekonomikas jautājumos Ali Babadžanu (Ali Babacan) un citām Turcijas amatpersonām.

Tikšanos laikā visi sarunu partneri pauda gandarījumu par divpusējo attiecību labo un draudzīgo raksturu un izteica ieinteresētību padziļināt ekonomiskos sakarus starp abām valstīm. Aktīvi noris sadarbība tūrisma jomā, pastāv abpusējā biznesa pārstāvju sadarbības interese. Ievērojams potenciāls ir Ziemeļu – Dienvidu tranzīta attīstīšanai starp Melnās jūras reģionu un Turciju un Baltijas jūras reģionu, ieskaitot Latviju. Puses apliecināja ieinteresētību turpināt sadarbību arī enerģētikas jomā.

Minētos un citus sadarbības projektus starp abām valstīm paredzēts konkretizēt nākotnes vizīšu laikā. Turcijas prezidents pieņēma Valsts prezidenta Valda Zatlera ielūgumu ierasties vizitē Latvijā. Latviju plāno apmeklēt arī Turcijas ārlietu ministrs Ahmets Davutoglu un citas augstākās amatpersonas.

Turcija izteica Latvijai pateicību par atbalstu Turcijas ES integrācijas procesam. Ģ. V. Kristovskis uzsvēra: „Latvija iestājas par Turcijas pilntiesīgu dalību ES pēc pievienošanās sarunu noslēguma. Turcijas ES integrācijas procesam ir jābūt atkarīgam vienīgi no pašas Turcijas reformu progresa.”

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu