Skip to main content

Kristovskis uzsāk darba vizīti Turcijā

20. aprīlī Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Turcijas Republikas prezidentu Abdulu Gilu (Abdullah Gül). Tikšanās laikā puses pārrunāja divpusējo attiecību aktualitātes un Turcijas Eiropas Savienības integrācijas gaitu. Sarunas partneri pauda gandarījumu par ekonomisko sakaru aktivizēšanos pēdējo gadu laikā – 2010. gadā Latvijas un Turcijas tirdzniecības apgrozījums ir pieaudzis par 95% un izteica cerību par pozitīvās dinamikas turpināšanos. Turcijas prezidents pieņēma Valda Zatlera ielūgumu ierasties vizītē Latvijā.

Ģ. V. Kristovskis pateicās Turcijai par atbalstu Latvijas NATO integrācijas procesā, kā arī faktu, ka Turcija nekad nav atzinusi Latvijas okupāciju un aneksiju. Šobrīd Latvija ir stingra Turcijas dalības ES atbalstītāja. Latvija iestājas par jaunu sadaļu atvēršanu Turcijas sarunās par pievienošanos Eiropas Savienībai.

Ārlietu ministra vizītes Turcijā ietvaros paredzētas tikšanās arī ar valsts ārlietu ministru, premjera vietnieku ekonomikas jautājumos un citām amatpersonām.


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]


 

 

Dalies ar ziņu