Skip to main content

Kultūras ministre: nodokļu atlaides ziedotājiem ir jāsaglabā

Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte uzskata, ka ir jāsaglabā valsts atbalsts ziedotājiem uzņēmuma ienākuma nodokļu atlaides veidā, bet vienlaicīgi jābūt noteiktiem skaidriem principiem, kādiem mērķiem un pēc kādiem kritērijiem daļu peļņas ziedo valsts uzņēmumi. Otrdien valdības sēdē kultūras ministre vērsa uzmanību uz nepieciešamību veicināt mecenātisma tradīciju, kad valdība skatīja informatīvo ziņojumu "Par pastāvošo uzņēmumu ienākuma nodokļa atvieglojumu izvērtējumu no to efektivitātes un nodokļu administrēšanas viedokļa".

Pēc Kultūras ministrijas aprēķiniem pērn Latvijas kultūrai privātpersonas un uzņēmumi ziedojuši vairāk nekā 1,2 miljonus latu. „Gan valsts, gan nevalstisko kultūras iestāžu darbība šobrīd nav iedomājama bez sadarbības ar kultūras labdariem. Valsts pienākums ir veicināt uzņēmēju labo gribu un pilsonisko atbildību Latvijā, veidojot pievilcīgu kutūrtelpu,” norāda S. Ēlerte. Pateicoties mecenātu atbalstam, Latvijā iestudētas teātra izrādes, izdoti mākslas albumi, notikuši koncerti un operas iestudējumi, restaurēti kultūras pieminekļi.

Tomēr tas neizslēdz nepieciešamību izvērtēt valsts uzņēmumu ziedošanas praksi un noteikt skaidrus un saprotamus kritērijus peļņas sadalei. „Caurskatāmība par šīs naudas izlietojumu ir sabiedrības interesēs un sabiedrība ir tiesīga to prasīt,” uzskata kultūras ministre.

Informāciju sagatavoja:
Andris Saulītis
Kultūras ministres preses sekretārs
Tālr.: +371 26473310
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu