Skip to main content

Latvijā darba vizītē ierodas Eiropas Parlamenta ziņotājs par eiro ieviešanu

2013. gada 29. – 31. maijā darba vizītē Rīgā ierodas Eiropas Parlamenta deputāts, Ekonomikas un monetāro lietu komitejas pārstāvis Burkhards Balcs. Vizītes laikā gūtā situācijas izpratne un savāktā informācija palīdzēs sagatavot ziņojumu par Latvijas iestāju eirozonā. Eiropas Parlaments par to balsos sesijā jūlija sākumā.

Vizītē Rīgā Burkhards Balcs vēlas iepazīties ar informāciju par Latvijas gatavību eiro ieviešanai un paredzamo darbu gaitu.

Viņš tiksies ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, finanšu ministru Andri Vilku, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju Innu Šteinbuku, Latvijas Bankas vadību, kā arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un Saeimas pārstāvjiem.

Vizītes ietvaros Burkhards Balcs uzklausīs arī nevalstiskā sektora un uzņēmēju organizāciju pārstāvjus, kā arī viedokļu līderus un patērētāju interešu aizstāvjus, lai gūtu vispusīgu iespaidu par Latvijas gatavību un aktuālajiem jautājumiem.

Eiropas Komisija (EK) un Eiropas Centrālā banka (ECB) pašlaik gatavo Konverģences ziņojumus par Latviju. Tajos tiks izvērtēta Latvijas ekonomikas rādītāju atbilstība Māstrihtas kritērijiem, kā arī valsts spēja šos kritērijus pildīt nākotnē.

Atbilstoši procedūrai – izšķirošo lēmumu par eiro ieviešanu Latvijā pieņem ES valstu finanšu ministri, balstoties uz EK un ECB sagatavotajiem Konverģences ziņojumiem, kā arī pēc apspriešanās ar Eiropas Parlamentu un pārrunām Eiropadomē (visu ES dalībvalstu valstu/valdību vadītāji).

Sagaidāms, ka EK un ECB Konverģences ziņojumi tiks publiskoti 5.jūnijā. Pirmā ES valstu finanšu ministru viedokļu apmaiņa un provizoriska vienošanās par nostāju attiecībā uz eiro ieviešanu Latvijā notiks 20., 21.jūnijā. Pārrunas Eiropadomē plānotas 27., 28.jūnijā. Eiropas Parlaments 1. – 4.jūlija plenārsesijā apstiprinās rezolūciju par eiro ieviešanu Latvijā. Visbeidzot 9.jūlijā ES valstu finanšu ministri pieņems izšķirošo lēmumu par Latvijas pievienošanos eirozonai.

Mediju kontaktiem:
Finanšu ministrijā
Frederiks Ozols
Eiro komunikācijas projektu vadītājs
Tālr.: 67083937
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Eiropas Parlamenta Informācijas Birojā Latvijā
Marta Rībele
Tālr.: 371 67085468, 29296524
[email protected]

 

Dalies ar ziņu