Skip to main content

Zviedrija ieinteresēta par Latvijas ideju veidot kibervienību Zemessardzē

27. maijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Zviedrijas parlamenta Ārlietu komisijas vadītāju Sofiju Arkelstēnu un bijušo Ārlietu komisijas vadītāju Hansu Valmarku, kas darbojas arī Aizsardzības komisijā un Baltijas sadraudzības grupā, un prezentēja Latvijas ideju veidot kibervienību Zemessardzē.

„Tā kā kiberuzbrukumi ir viens no jaunajiem drošības izaicinājumiem, Latvija ir nolēmusi būtiski uzlabot savas zināšanas šajā jautājumā, piesaistot ekspertus un interesentus no sabiedrības vidus, lai nākotnē mazinātu apdraudējumu, kas var tikt nodarīts gan valsts, gan privātajām institūcijām,” uzsvēra A.Pabriks.

Zviedrijas parlamenta pārstāvji norādīja, ka arī Zviedrijā šis jautājums līdzās terorisma apkarošanai un enerģētiskajai drošībai ir ļoti aktuāls, tādēļ Latvijas pieredze viņiem šķiet ļoti saistoša un, iespējams, nākotnē būtu jāveido ciešāka sadarbība kiberdraudu mazināšanai. A.Pabriks uzsvēra, ka Latvijas Zemessardze būtu ieinteresēta sadarboties ar Zviedrijas nacionālo Zemessardzi gan šajā, gan arī citos jautājumos.

Tāpat A.Pabriks pauda Latvijas ieinteresētību nākotnē iesaistīties ANO miera uzturēšanas misijās, kur Ziemeļvalstīm ir liela pieredze, tādēļ Zviedrijas zināšanas Latvijai varētu būt ļoti noderīgas.

Puses atzinīgi novērtēja abu valstu sadarbību Afganistānā, kā arī Eiropas Savienības (ES) Kaujas grupas ietvaros Lielbritānijas vadībā. A.Pabriks vēlreiz apliecināja Latvijas gatavību iesaistīties ES Kaujas grupā arī Zviedrijas vadībā 2015.gadā.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu