Skip to main content

Latvija un Azerbaidžāna veido ciešāku sadarbību iekšlietu jomā

Ceturtdien, 21. aprīlī noslēdzās iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces un Iekšlietu ministrijas delegācijas vizīte Azerbaidžānas Republikā. Iekšlietu ministre Azerbaidžānā ieradās pēc Azerbaidžānas Valsts prezidenta Ilhama Alijeva (Ilham Aliyev) un Ārkārtējo situāciju lietu ministra Kamaladina Heidarova (Kamaladdin Heydarov) ielūguma.

Vizītes laikā ministre tikās ar Azerbaidžānas Valsts Prezidentu I.Alijevu un pārrunāja abu valstu divpusējo sadarbību, kā arī atzina nepieciešamību to pilnveidot, it īpaši robežapsardzības jomā.

L. Mūrniece tikšanās laikā norādīja, ka Azerbaidžāna ir svarīgs ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas Savienības sadarbības partneris un pauda atbalstu Azerbaidžānas centieniem tuvināties Eiropas Savienībai. Tāpat L.Mūrniece piedāvāja sniegt atbalstu Azerbaidžānai, daloties ar Latvijas labāko praksi robežapsardzības jomā.

Vizītes ietvaros ministrijas delegācija tikās arī ar Azerbaidžānas Ārkārtējās situācijas lietu ministru, ar kuru tika pārrunāti jautājumi, kas skar 2011. gada janvārī parakstītā starpvalstu līguma ieviešanas aspektus.

Ņemot vērā Azerbaidžānas prezidenta pausto vēlmi pilnveidot sadarbību robežapsardzības jomā, ministrijas delegācija tikās arī ar Azerbaidžānas Valsts robežapsardzības dienesta priekšnieku Elčinu Gulijevu. Tikšanās laikā tika pārrunāti līdzšinējās sadarbības jautājumi, kā arī iespējas pilnveidot abu valstu kompetento iestāžu sadarbību. Tāpat Latvijas delegācijai vizītes laikā bija iespēja apmeklēt Valsts robežapsardzības dienesta Akadēmiju.

Vizītes laikā delegācija tikās arī ar Valsts migrācijas dienesta priekšnieku, lai pārrunātu aktuālās migrācijas tendences un problemātiku. Tāpat Azerbaidžānas Valsts migrācijas dienesta priekšnieks izteica vēlmi iepazīties ar Latvijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbību un iespēju pārņemt labāko praksi.

Vizītes laikā tika apmeklēts arī Krīzes vadības centrs, Valsts ugunsaizsardzības dienests, kā arī Civilās aizsardzības spēki un Speciālo bīstamo situāciju glābšanas dienests.

Vizītes noslēgumā delegācija tikās ar Azerbaidžānas iekšlietu ministru R.Usubovu, pārrunājot jautājumus, kas skar noziedzības apkarošanu.

„Šī vizīte palīdzēs uzlabot un stiprināt Latvijas un Azerbaidžānas starpvalstu sadarbību iekšlietu jomā, jo vizītes laikā bija iespēja tikties ar iekšlietu ministrijas radniecīgo dienestu vadītājiem. Esam pārrunājuši gan pieredzes apmaiņas iespējas iekšlietu jomā, gan informācijas apmaiņas uzlabošanu noziedzības apkarošanas jomā un citus aktuālus sadarbības aspektus, turklāt jau tuvākajā laikā ir plānotas radniecīgo dienestu pārstāvju vizītes Latvijā savstarpējās sadarbības uzlabošanai un kontaktu stiprināšanai” norādīja L.Mūrniece.

Vizītes laikā Azerbaidžānā L. Mūrniece tikusies arī ar Lietuvas iekšlietu ministru Raimundu Palaiti.
 

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu