Skip to main content

Latvijas eksports uz Vāciju pārsniedz pirmskrīzes apjomus

Saskaņā ar jaunākajiem Centrālā statistikas biroja datiem eksports uz Vāciju 2010. gadā sasniedza 538 miljonu eiro apmēru, kas ir labākais rādītājs Latvijas un Vācijas attiecību vēsturē. Eksports 2010. gadā ir uzrādījis 31% pieaugumu salīdzinot ar 2009. gadu un vienlaicīgi par 15% pārsniedz pirmskrīzes 2007. gada eksporta apjomus.

Kā norāda Latvijas vēstnieks Vācijā Ilgvars Kļava par pamatu šādai attīstībai ir kalpojuši divi faktori. Pirmais faktors ir Latvijas uzņēmēju centība uzlabojot savu produktu konkurētspēju, kas vainagojās ar panākumiem. Otrais faktors ir cītīgs Latvijas vēstniecības Vācijā darbs pēdējo divu gadu laikā pārliecinot Vācijas sabiedrību un uzņēmējus par Latvijas stabilitāti un uzticamību, kā sadarbības partneriem. Abi faktori kopā ir ļāvuši noturēt un uzlabot savstarpējo ekonomisko sadarbību.

Starp svarīgākajām eksporta precēm uz Vāciju mēs redzam kokmateriālus un tajā skaitā namdaru un būvgaldnieku izstrādājumus. Tāpat būtisku lomu eksportā uz Vāciju spēlē metāli un to dažādie izstrādājumi.

Ievērojama attīstība notikusi arī importa apjomu attīstībā no Vācijas, kas pieaudzis par 26%. Taču vēl joprojām atpaliek pat no 2005. gada importa apjomiem. Galvenā attīstība importā notikusi uz ražošanas mašīnu un mehānismu importa rēķina, kas turpina stiprināt Latvijas ražotāju produktivitāti un spēju eksportēt vēl vairāk produktu uz visu pasauli.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu