Skip to main content

Lems par rīcību ceļu satiksmes drošības uzlabošanā

Pirmdien, 26.janvārī, notiks Ceļu satiksmes drošības padomes (CSDP) sēde, kuras laikā uzklausīs atbildīgo institūciju ziņojumus par situāciju ceļu satiksmes drošībā ziemas periodā, kā arī konkrētu priekšlikumu apspriešana tās uzlabošanai.

Ceļu satiksmes drošības padomes sēdes sasaukšanu iniciēja satiksmes ministrs Anrijs Matīss un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, jo situācija ceļu satiksmes drošībā šī gada sākumā ir traģiska, salīdzinot ar 2014.gada janvāra mēnesi ievērojami pieaudzis bojā gājušo skaits, gan autobraucēju, gan mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku – kājāmgājēju un riteņbraucēju vidū. Tāpat būtisku kritiku sabiedrībā un masu plašsaziņas līdzekļos izpelnījās autoceļu uzturēšana ziemas periodā.

Padomes sēdē atbildīgās institūcijas par autoceļu uzturēšanu – VAS „Latvijas Autoceļu uzturētājs” (LAU) un VAS „Latvijas Valsts ceļi” (LVC) sniegs informāciju un analīzi par ceļu esošo uzturēšanu ziemas sezonā, kā arī turpmāk veicamo, lai operatīvi nodrošinātu valsts autoceļu uzkopšanā ziemas sezonā.

Savukārt VAS „Ceļu satiksmes direkcija” (CSDD) sniegs priekšlikumus, kuri saistīti ar transportlīdzekļu vadītāju apmācības procesa uzlabošanu, t.sk. vadīšanas iemaņu pārbaudi slidena ceļa apstākļos, naktī, u.c. priekšlikumi. Padomes dalībnieki tiks informēti par rezultātiem, ko sniedz bezmaksas ziemas drošas braukšanas konsultācijas CSDD Biķernieku trasē, kā arī turpmāk plānotās aktivitātes, lai uzlabotu autovadītāju apmācību vadot transporta līdzekļus sarežģītos braukšanas apstākļos.

Vienlaikus uzklausot gan Valsts policijas, gan ceļu satiksmes drošības speciālistu sniegtos ziņojumus, padome vērtēs sagatavotos priekšlikumus par naudas sodu palielināšana par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, kā arī satiksmes dalībnieku atbildības palielināšana par Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu.

CSDP priekšsēdētājs ir satiksmes ministrs Anrijs Matīss, padomes priekšsēdētāja vietnieks – iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Sēdē piedalīsies pārstāvji no Satiksmes, Iekšlietu, Finanšu, Izglītības un zinātnes, veselības ministrijām, VAS „Ceļu satiksmes direkcija”, VAS „Latvijas Valsts ceļi”, VAS „Latvijas Autoceļu uzturētājs”, Valsts policijas, kā arī nevalstiskajām organizācijām un citām institūcijām.

Interesenti Ceļu satiksmes drošības padomes sēdi varēs skatīties tiešraidē www.delfi.lv

Masu plašsaziņas līdzekļu pārstāvji aicināti piedalīties sēdes darbā, padomes sēde ir atklāta. Sēde norisināsies 26.janvārī, plkst. 12.00, Satiksmes ministrijā, Gogoļa ielā 3, 4.stāva Lielajā zālē.

Masu plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem caurlaides iekļūšanai SM ēkā jāpiesaka Komunikācijas nodaļā pa tālr. 67028370, 67029013 vai e-pastu: [email protected]

Papildus informācija:
LR Satiksmes ministrija
Aivis Freidenfelds
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67028013
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu