Skip to main content

Pabriks: Grieķijas vēlēšanas var atvērt ceļu kreisajam un labējam ekstrēmismam arī citās Dienvideiropas valstīs

Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks uzskata, ka Grieķijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās uzvarējusī kreiso ekstrēmistu partija SYRIZA ir bīstams pavērsiens Eiropas Savienības (ES) turpmākajā attīstībā, jo tas var atvērt ceļu kreisajām un labējam ekstrēmismam arī citās Dienvideiropas valstīs.

“Grieķijas vēlēšanas vājinās ES ne tik daudz ekonomiski, jo Grieķijas ekonomika sastāda tikai 2% no eirozonas ekonomikas, cik politiski. Jau šobrīd Eiropas Parlamentā un virknē nacionālo parlamentu galēji labējie un kreisie spēki ir pietiekami plaši pārstāvēti un Grieķija šo tendenci tikai pastiprina. Grieķijas piemērs var nākotnē dot spēku arī, piemēram, Spānijas un Portugāles kreisi orientētajām ekstrēmistu partijām, kas bieži vien ir ļoti tolerantas attiecībā pret Krievijas īstenoto politiku Ukrainā,” uzskata deputāts. Viņš uzskata, ka šādā gadījumā būs vēl grūtāk panākt vienotu un savlaicīgu ES rīcību, lai novērstu Krievijas agresiju pret savām kaimiņvalstīm, kas Latvijai noteikti nav izdevīgi.

Viņš uzskata, ka vienīgais veids kā SYRIZA var pildīt vēlētājiem dotos solījumus, kas šobrīd izskatās nereāli, ir mēģināt pārstrukturizēt Grieķijas parādus, panākot, ka tie jāatmaksā nevis tuvākajos 5-10 gados, bet, piemēram, 30-40 gados: “Šajā gadījumā rodas jautājums, kāpēc gan aizdevējiem, piemēram, Vācijai būtu tam jāpiekrīt, jo šādu lēmumu būtu ļoti grūti pamatot saviem vēlētājiem. Šobrīd tas ir noslēpums, kā SYRIZA izdosies palikt eirozonā un tajā pašā laikā pildīt vēlētājiem dotos solījumus.”

Tāpat Pabriks uzskata, ka līdz šim pārāk maza uzmanība pievērsta vēlēšanu 3.vietas ieguvējiem neonacistu partijai “Zelta rītausma”, par kuru nobalsojuši vairāk nekā 6% vēlētāju, kas arī ir ļoti bīstama tendence.

Informācijas avots:
artispabriks.lv

Dalies ar ziņu