Skip to main content

Lielajā Talkā tiek iestādīta aleja pie Salaspils Katoļu baznīcas

Sestdien, 21. aprīlī, kad Lielajā Talkā visā Latvijā bija sarosījušies strādāt un labu darīt gribētāji, partijas „Vienotība” Salaspils nodaļa kopā ar Salaspils Katoļu draudzi aicināja paveikt ko īpašu, ko tādu, kas gadiem ilgi priecētu Salaspils iedzīvotāju un viesu acis un sirdis.

Ideja labiekārtot Salaspils centrā esošās Katoļu baznīcas teritoriju, izveidojot skaistu mūžzaļu aleju šķita vispiemērotākā, jo aleja simboliski iezīmē ceļu uz dievnamu, aicinot aizdomāties par garīgo vērtību prioritāti mūsu dzīvē. Savukārt alejas ainaviskā vērtība priecēs ne tikai baznīcas apmeklētājus, bet arī visus garāmgājējus un braucējus. Idejas autore un talkošanas galvenā organizatore bija „Vienotības” biedre, Salaspils novada domes priekšsēdētāja 2. vietniece Malda Caune. Pateicoties profesionāļiem no SIA „Salaspils Daiļdārznieks”, tika sagatavots Salaspils Katoļu baznīcas labiekārtošanas projekts, kurš paredz izveidot klinškalnu kadiķu un klājenisko kadiķu aleju gar asfaltēto piebraucamo ceļu baznīcai.

21. aprīļa Lielajā Talkā, kurā piedalījās vairāk nekā 20 „Vienotības” biedru, atbalstītāju un Salaspils Katoļu draudzes pārstāvju, tai skaitā Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars. Tika iestādīti 28 klinškalna kadiķi un 32 klājeniskie kadiķi. Tāpat šajā dienā daudzi draudzes aktīvisti sakopa tuvāko baznīcas teritoriju. Visiem talciniekiem bija patiess prieks par priestera Gaita Dubulta sirsnīgo uzņemšanu un atsaucību sadarboties šī pasākuma realizācijai. Kā uzsver Malda Caune, padarītais iepriecinās ikvienu salaspilieti un pilsētas viesi un radīs pozitīvas emocijas par vēl vienu sakoptu vietu pilsētas centrālajā daļā, lai mums pašiem būtu prieks par savu pilsētu un patīkami iziet pastaigāties tās ielās.

Salaspils Katoļu baznīcas teritorijas labiekārtošana neapstāsies ar šo talkas dienu, bet „Vienotības” Salaspils nodaļa kopā ar Salaspils Katoļu draudzi veiksmīgi iesākto projektu plāno turpināt maija brīvdienās, veicot puķu stādījumus, lai baznīcas teritorija ikvienu uzrunātu un aicinātu arī ienākt dievnamā.

„Vienotības” Salaspils nodaļas vadītājs Ansis Grantiņš ir gandarīts par vēl vienu labu piemēru Salaspilī, kas apliecina iespējas veikt būtiskus un redzamus uzlabojumus novadā tikai ar sabiedrisku iniciatīvu un līdzatbildību, kā arī saka lielu paldies visiem talkotājiem par darbu, paldies arī atbalstītājiem, īpaši SIA „Merks” un SIA „Eko-air” par finansiāli atbalstu stādu un materiālu iegādei.

Foto no talkas

Dalies ar ziņu