Skip to main content

LM atsevišķos gadījumos plāno invaliditāti cilvēkiem piešķirt uz mūžu

Turpmāk plānots invaliditāti noteikt bez atkārtotas ekspertīzes jeb uz mūžu arī neatgriezenisku veselības traucējumu gadījumos. Par to otrdien, 17. janvārī, Labklājības ministrija (LM) informēja valdību.

Pašreiz invaliditāti uz mūžu nosaka cilvēkiem, kuriem ir anatomiski defekti, piemēram, ir rokas plaukstas vai noteikto pirkstu trūkums, notikusi kājas vai pēdu amputācija, pilnīgs vai praktisks aklums vienā vai abās acīs, kurlmēmums vai abpusējs kurlums, kā arī citos gadījumos.

Savukārt turpmāk, ja cilvēkam piecu gadu laikā konstatēti stabili neatgriezeniski funkcionēšanas jeb veselības traucējumi, invaliditāti varētu noteikt bez atkārtotas ekspertīzes jeb uz mūžu. Lai to īstenoti, nepieciešams veikt izmaiņas noteikumos par prognozējamas invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma noteikšanas kritērijiem, termiņiem un kārtību.

Pērn atkārtoti invaliditāti noteica gandrīz 28 tūkst. cilvēku, no kuriem 6719 invaliditāte noteikta uz mūžu. Pēdējos gados 25% cilvēku no kopējā invalīdu skaita, kuriem veikta atkārtota ekspertīze, ir noteikta invaliditāte uz mūžu.

Tas noteikts informatīvajā ziņojumā “Par kārtību, kādā Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā tiek pārskatīta personām piešķirtā invaliditātes grupa”, ar ko otrdien, 17. janvārī, iepazinās valdība.

Informāciju sagatavoja:
Liene Užule
Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67021666, 26519920
[email protected]

 

Dalies ar ziņu