Skip to main content

Ministri kopā ar Puškina liceja skolēniem atklās izstādi par neatkarīgas Latvijas veidošanu

Otrdien, 13. novembrī, plkst. 11:30 ministri kopā ar Puškina liceja skolēniem Ministru kabinetā atklās izstādi „Laiks un valdības lēmumi (1918 – 1919)”, kas veltīta Latvijas Republikas proklamēšanas 94. gadadienai. Izstādes mērķis ir informēt par Latvijas Pagaidu valdības pirmajiem protokoliem un lēmumiem, kas tika pieņemti, veidojot neatkarīgo Latvijas Republiku.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja klātienē aplūkot Latvijas valdības pirmo protokolu – oriģināla eksemplāru. Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane norāda, ka izstādes atklāšana ir ļoti īpašs notikums par godu Latvijas dzimšanas dienai, un izstādi aicināts apmeklēt ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Pirms svinīgās izstādes atklāšanas Ministru kabinetā notiks ekskursija un „vēstures stunda”, kur šogad aicināti piedalīties Puškina liceja audzēkņi un pedagogi. „Vēstures stundas” laikā Ministru kabineta bibliotēkā Latvijas Kara muzeja Starpkaru vēstures nodaļas vadītāja Barba Ekmane sniegs priekšlasījumu par Latvijas Pagaidu valdības galvenajiem darbības virzieniem, par sarežģīto valsts izveides procesu un apstākļiem.

Izstādes „Laiks un valdības lēmumi (1918 – 1919)” atklāšanā aizsardzības ministrs un Ministru prezidenta pienākumu izpildītājs Artis Pabriks sniegs ieskatu Latvijas Pagaidu valdības 1918. – 1919. gada sēžu protokolos, kā arī sveiks klātesošos Latvijas Republikas proklamēšanas 94. gadadienā.

Izstādes atklāšanas svinīgajā pasākumā Barba Ekmane atklās nozīmīgākos faktus par unikālajiem izstādes eksponātiem, kā arī sniegs ieskatu par izstādes saturisko koncepciju.

Izstādes noformējumu izstrādāja Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkne Santa Cielava, kura uzvarēja skolas konkursā par izstādes māksliniecisko koncepciju un vizuālo noformējumu. Audzēkne izstādes atklāšanā dalīsies savās sajūtās Latvijas valsts dzimšanās dienā.

Izstāde „Laiks un valdības lēmumi (1918-1919)” ir viens no pasākumiem patriotiskuma un valstiskuma apziņas stiprināšanai, izpratnes veidošanai un svētku sajūtu radīšana, ko Valsts kanceleja iecerējusi simboliskajā valstiskuma nedēļas (11. – 18. novembris) laikā.

Izstāde „Laiks un valdības lēmumi (1918 – 1919)” Ministru kabineta telpās būs aplūkojama līdz 2013. gada 31. janvārim. Interesentiem iepriekš obligāti jāpiesaka apmeklējums. Pieteikties izstādes „Laiks un valdības lēmumi (1918-1919)” apmeklējumam iespējams pie Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultantes Maijas Lāces: 67082924.

Informāciju sagatavoja:
Signe Znotiņa – Znota
Ministru kabineta preses sekretāre
Komunikācijas departaments
Valsts kanceleja
Tālr. 67082919, 26440185
[email protected]

Dalies ar ziņu