Skip to main content

Ministru prezidente: esmu pārliecināta, ka Polijas-Lietuvas starpsavienojuma projekts sniegs būtisku ieguldījumu reģionālā gāzes tirgus attīstībā

VIDEO no tikšanās
FOTO no tikšanās

Ceturtdien, 15.oktobrī, Briselē, klātesot Eiropas Komisijas prezidentam Ž.K.Junkeram, Lietuvas prezidentei D.Gribauskaitei, Latvijas Ministru prezidentei L.Straujumai, Polijas Ministru prezidentei E. Kopačai, Igaunijas Ministru prezidentam T.Roivasam, tika parakstīts līgums par granta piešķiršanu Polijas-Lietuvas gāzesvada starpsavienojumam (GIPL).

Uzrunājot svinīgās ceremonijas dalībniekus, Ministru prezidente pauda pārliecību, ka Polijas-Lietuvas starpsavienojuma projekts sniegs būtisku ieguldījumu reģionālā gāzes tirgus attīstībā un integrācijā. L.Straujuma apstiprināja Latvijas atbalstu šodien parakstītajam līgumam par granta piešķiršanu šim projektam, kas nodrošinās stabilu finansēšanas ietvaru projekta īstenošanai.

“Šodienas vienošanās pierāda, ka Latvija, Lietuva, Igaunija un Polija ir veikušas vēl vienu soli ES enerģētiskās atkarības mazināšanas virzienā, kas ir viens no būtiskiem Enerģētikas Savienības mērķiem,” sacīja L.Straujuma.

Ministru prezidente atzīmēja, ka projekta stratēģiskā nozīme ir neapšaubāma: “Pirmkārt, tas nodrošinās dabasgāzes piegādes ceļu un avotu diversifikāciju. Otrkārt, GIPL īstenošana atstās pozitīvu ietekmi uz energoapgādes drošuma paaugstināšanu nākotnē. Starpsavienojums veicinās tirgus attīstību un pozitīvi ietekmēs citus reģionāli svarīgus Kopējās Intereses Projektus, piemēram, Inčukalna pazemes gāzes krātuves modernizācijas projektu. Esošās pazemes gāzes krātuves paplašināšana un uzlabošana, kuras stratēģiskā nozīme pieaugs līdz ar reģionālā gāzes tirgus attīstību, ir būtiska enerģētiskās drošības uzturēšanai reģionā.”

L.Straujuma izteica pateicību Eiropas Komisijai par atbalstu Baltijas valstu izolācijas novēršanas procesā. “Uzskatu, ka šī veiksmīgā sadarbība ir jāturpina, īstenojot arī pārējos projektus, lai mēs visi tuvākajā laikā varētu sasniegt izvirzīto mērķi”.

Plašāka informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu