Skip to main content

Ministru prezidents ar lielo pilsētu vadītājiem pārrunā pašvaldību aktualitātes

Piektdien, 17. jūnijā, Rēzeknē Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvjiem un pārrunāja 2012. gada budžeta sagatavošanu un ietekmi uz pašvaldību budžetiem, pašvaldību finanšu izlīdzināšanas kārtību, plānotos pasākumus sociālās drošības jomā 2012. gadā un citus jautājumus.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis informēja par 2012.gada valsts budžeta izstrādes gaitu un plānotajiem termiņiem. Premjers norādīja, ka tas būs pēdējais budžets, kura ietvaros tiks veikti konsolidācijas pasākumi un arī pašvaldībām jāapzinās, ka nākamajā gadā nav gaidāms finansējuma pieaugums pašvaldību budžetos. Tajā pat laikā V.Dombrovskis minēja, ka šobrīd ieņēmumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārsniedz prognozēto, kas turpmāk pozitīvi ietekmēs nākamā gada pašvaldību budžetu veidošanu.

Lielo pilsētu asociācijas sēdē tika apspriesta Eiropas fondu projektu īstenošana pašvaldībās. Sarunās tika uzsvērta sadārdzinājuma problēma, kas veidojas no izejmateriālu izmaksu pieauguma un citiem faktoriem. Ministru prezidents ar pašvaldību vadītājiem diskutēja par kompensācijas mehānismiem, kas novērst sadārdzinājumu, ko radījuši valsts pieņemtie lēmumi, piemēram, nodokļu pieaugums.

Pašvaldību pārstāvji aktualizēja jautājumu par to, kā piesaistīt iedzīvotājus dzīvei reģionos un novērst to emigrāciju. Ministru prezidents piekrita, ka šī problēma ir jārisina, piemēram, izmantojot sociālā drošības tīkla stratēģiju.

Sēdē tika pārrunāts arī jautājums par ceļu stāvokli reģionos. Premjers informēja, ka nākamā valdības sēdē tiks skatīts jautājums par 3,4 miljonu latu piešķiršanu pašvaldībām ceļu neatliekamiem remontiem.

Noslēgumā pašvaldību pārstāvji atzinīgi novērtēja, ka tikšanās ar Ministru prezidentu notiek Latvijas reģionu pilsētās, nodrošinot iespēju iepazīties ar pašvaldībām, to aktuālajiem jautājumiem uz vietas.

Jau iepriekš informējām, ka Ministru prezidenta un Lielo pilsētu asociācijas tikšanās jau otro reizi notiek reģionos. Pirmā premjera tikšanās ar lielāko pašvaldību vadītājiem ārpus Rīgas notika Liepājā.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr. 67082865
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja
Tālr.: 67082905
[email protected]

 

Dalies ar ziņu