Skip to main content

Ministru prezidents ar novadu pārstāvjiem pārrunā aktuālos pašvaldību jautājumus

Ceturtdien, 31. martā, Rīgā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības Novadu apvienības valdes pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumus par novadu pašvaldību finansēm un finanšu izlīdzināšanas sistēmu, iedzīvotāju ienākuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokli, pašvaldību autoceļiem un ielām, kā arī situāciju ar komunālo pakalpojumu maksājumu parādiem.

Diskutējot par pašvaldību finansēm un finanšu izlīdzināšanas sistēmu, Ministru prezidents informēja, ka 2012. gadā tiks saglabāta pašreizējā finanšu izlīdzināšanas sistēma, kā arī tiks turpināts darbs pie Finanšu izlīdzināšanas likuma grozījumiem. Tāpat premjers informēja par nākamā gada budžeta izstrādes procesu un sarunām ar starptautiskajiem aizdevējiem, uzsverot, ka 2012. gada budžetā tiks veikti pēdējie konsolidācijas pasākumi.

Pārrunājot iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) un nekustamā īpašuma nodokļa (NIN) iekasēšanu, pašvaldības minēja, ka IIN ieņēmumi šogad pārsniedz prognozes, bet ar NIN situācija ir vērtējama dažādi un lielāka skaidrība būs pēc pirmā ceturkšņa rezultātu izvērtēšanas.

Tikšanās laikā tika diskutēts par reģionālo ceļu stāvokli pašvaldībās un par valsts budžeta un ES fondu līdzekļu iespējamo pārdali šo ceļu stāvokļu uzlabošanā. Ministru prezidents informēja, ka tiks risināts jautājums par papildu 8.-9. milj. latu piešķiršanu reģionālo ceļu atjaunošanā ERAF fondu ietvaros un minēja, ka šis jautājums tiks skatīts arī 2011. gada otrā pusgada budžeta izpildes kontekstā.

Novadu apvienības valdes pārstāvji norādīja, ka investīciju piesaistīšanā novadiem ir būtisks ES fondu finansējums uzņēmējdarbības atbalstam. Premjers piekrita pašvaldību viedoklim un informēja, ka šobrīd Eiropas Komisija izstrādā kohēzijas politiku nākamajam periodam un rudenī plānotas ES dalībvalstu diskusijas par kohēzijas politikas prioritātēm, kas noteiks ES fonda finansējuma jomas nākamajam plānošanas periodam.

Pārrunājot komunālo maksājumu parādu problēmu risinājumu, Ministru prezidents uzsvēra, ka nākamā gada budžeta veidošanas ietvaros notiks diskusijas par sociālā drošības tīkla pasākumiem un finansējuma apjomu saistībā ar dzīvokļu pabalstiem un rosināja komunālo parādu problēmu risināt plānotās diskusijas ietvaros.

Foto no tikšanāsInformāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082905
[email protected]


 

 

Dalies ar ziņu