Skip to main content

Ministru prezidents darba brokastīs tikās ar Armēnijas prezidentu

Ceturtdien, 10. martā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis kopīgās darba brokastīs tikās ar Armēnijas Republikas prezidentu Seržu Sargsjanu (Serzh Sargsyan) viņa oficiālās vizītes Latvijā ietvaros.

Tikšanās laikā puses pārrunāja Latvijas un Armēnijas divpusējo attiecību attīstību un bija vienisprātis, ka veiksmīgi attīstās politiskais dialogs un sadarbība kultūras jomā, taču nepieciešams aktīvāk veicināt ekonomisko sadarbību. „Gan Latvijas, gan Armēnijas uzņēmēju vidū ir interese attīstīt sadarbību,” uzsvēra V. Dombrovskis.

Armēnijas prezidents S. Sargsjans informēja par Armēnijas un Latvijas uzņēmēju biznesa forumu, kas notiek vizītes ietvaros, un atzina: „Biznesa foruma rezultāti pārsniedza mūsu sākotnējās cerības. Foruma ietvaros tika aizsākti konkrēti sadarbības projekti starp abu valstu uzņēmējiem metālapstrādes un tūrisma jomā”. V. Dombrovskis norādīja, ka starpvalstu kontaktu attīstību sekmē tiešie avioreisi starp Rīgu un Erevānu.

Ministru prezidents informēja par aktuālo situāciju Latvijā finanšu un ekonomikas jomā. Savukārt S. Sargsjans uzsvēra, ka Armēnijā šobrīd galvenā problēma ir pieaugošā inflācija. Puses pārrunāja ar enerģētikas politiku saistītos jautājumus, kā arī politisko situāciju Ziemeļkaukāza reģionā.

Tikšanās noslēgumā V. Dombrovskis un S. Sargsjans apmainījās ar viedokļiem par Eiropas Savienības Austrumu partnerības politiku.

Foto no tikšanās


Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. 67082919
[email protected]


 

 

Dalies ar ziņu