Skip to main content

Ministru prezidents: recesija pārvarēta, 2. pusgadā gaidāma izaugsme

Pirmdien, 9.augustā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Artis Kampars informēja masu plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus par jaunākajām ekonomiskajām tendencēm un makroekonomiskajiem rādītājiem.

Ministru prezidents informēja, ka provizoriskie dati liecina, ka nu jau otro ceturksni pēc kārtas Latvijas ekonomika uzrāda izaugsmi. Ja 1.ceturksnī tā pieauga par 0.3%, tad 2.ceturksnī, salīdzinot ar pirmo, par 0,1%. Lai arī šis pieaugums ir neliels, to nevar nenovērtēt pēc tik dziļas ekonomiskās krīzes.

„Recesija ir pārvarēta un ir pamats teikt, ka 2.pusgadā Latvijas tautsaimniecība beidzot atgriezīsies pie izaugsmes gan pēc ceturkšņu, gan gada griezumā. Tas nozīmē pozitīvākus šī un nākamā gada valsts kopprodukta, nodokļu ieņēmumu, nodarbinātības un citus rādītājus,” atzīst Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Atbilstoši ekonomikas terminoloģijai, ja divus ceturkšņus pēc kārtas valsts kopprodukts ir palielinājies, tad recesija ir beigusies. To, ka ekonomiskā aktivitāte Latvijā kopš pavasara ir palielinājusies, varēja jau vērot pēc dažādu ikmēneša rādītāju saņemšanas. Piemēram, rūpniecības produkcijas izlaide 2.ceturksnī, salīdzinot ar 1.ceturksni, pieauga par 6%, mazumtirdzniecības apgrozījums par 1.7%, ir labāki rādītāji atsevišķos pārvadājuma veidos transporta nozarē. Eksporta pieaugums joprojām ir viens no pārliecinošākajiem Eiropas Savienībā. Par to liecina arī budžeta ieņēmumu prognožu pārpildīšana, pakāpenisks bezdarba līmeņa samazinājums, cenu indeksu pieaugums, dažādās aptaujās iegūtie nākotnes gaidu indeksi gan no uzņēmējiem, gan no mājsaimniecībām.

Gada griezumā ekonomikā vēl saglabājas neliela lejupslīde, tomēr 2.ceturksnī tā jau vairs bija tikai 3%, salīdzinot ar 6% 1.ceturksnī un vidēji 18% pērn. Nu jau vairākās nozarēs ir redzama stabila izaugsme, bet pārējās kritums ir krietni sarucis.

Ministru prezidenta Valda Dombrovska prezentācija

Foto no Ministru prezidenta un ekonomikas ministra preses konferences ir pieejams Valsts kancelejas foto vietnē Flickr: http://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/4874582791/

Līga Krapāne
Ministru prezidenta preses sekretāre
Tālr. 67082865/29480299
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu