Skip to main content

Radīs vismaz 900 jaunus uzņēmumus

Mikrouzņēmumu pazeminātās nodokļu likmes ieviešana jau no šī gada 1. septembra veicinās vismaz 900 jaunu mikrouzņēmumu izveidi līdz gada beigām un jaunu darbavietu radīšanu, uzskata ekonomikas ministrs Artis Kampars (Vienotība/JL).

Ja šodien Saeimā galīgajā lasījumā tiks atbalstīts likumprojekts par vienotas 9% nodokļu likmes ieviešanu mikrouzņēmumiem, tiks noslēgts darbs pie uzņēmējdarbībai tik nepieciešamās Mikrouzņēmumu atbalsta programmas (MAP) īstenošanas. Tās mērķis ir atvieglot mikrouzņēmumu administratīvo un grāmatvedības kārtošanas slogu un samazināt dibināšanas maksu, kas savukārt valstī veicinās jaunu uzņēmumu ar jaunām darbavietām veidošanos.

A. Kampars: „Dombrovska valdības īstenotā Mikrouzņēmumu atbalsta programma ir viens no nozīmīgākajiem soļiem uzņēmējdarbības vides uzlabošanā pēdējo desmit gadu laikā. Pateicoties mūsu programmai, Latvija pārskatāmā nākotnē sasniegs vidējos Eiropas Savienības rādītājus uzņēmumu skaita ziņā uz 1000 iedzīvotājiem, ievērojami palielinot nodarbinātības līmeni valstī. Savukārt šobrīd tas ļaus daudz efektīvāk risināt bezdarba problēmas un samazināt ēnu ekonomiku.”

Kā norāda ministrs, jau līdz šim ieviestie pasākumi no MAP – viena lata SIA un patentmaksas fiziskām personām – kopējais efekts uz ekonomiku ir daudz lielāks par iepriekš prognozēto.

Jau šobrīd redzams, ka kopš Komerclikuma izmaiņu stāšanās spēkā no šā gada 1.maija ik mēnesi vidēji tiek nodibinātas 400 viena lata jeb mazkapitāla SIA. 45% no pirmajā pusgadā reģistrētajām jaunajām SIA ir ar samazinātu pamatkapitālu. Salīdzinājumā ar 2009. gada otro pusgadu, šā gada pirmajā pusgadā ir reģistrēts par 11,1% vairāk jaunu uzņēmumu.

Ministrs uzsver, ka kopš gada sākuma, kad stājās spēkā patentmaksas ar vienu, fiksētu nodokļa maksājumu atsevišķu profesiju pārstāvjiem, ir vērojama pozitīva dinamika attiecībā uz izņemto patentmaksu skaitu. Iedzīvotāju interese par iespēju uzsākt savu mazo uzņēmējdarbību bez lieku birokrātisku procedūru kārtošanas ar katru mēnesi ievērojami pieaug. Ja šī gada februārī tika izņemti tikai trīs patenti, tad šā gada jūnijā, pēc Valsts ieņēmumu dienesta sniegtās informācijas, ir izņemts jau 161 patents.

Šodien Saeimā pēdējā lasījumā tiek skatīts Mikrouzņēmumu nodokļu likums, kas paredz arī mikrouzņēmumiem, tāpat kā fiziskām personām, ieviest vienu, fiksētu nodokli, kurā ir ietverti visi valstij paredzētie nodokļu maksājumi, kā arī būtiski atvieglota grāmatvedības kārtošana. Šobrīd Latvijā mikrouzņēmumu kritērijiem atbilst vairāk nekā 32 tūkstošu uzņēmumu, kas pēc likuma stāšanās spēkā varēs izvēlēties maksāt samazināto 9% nodokļa likmi.

Vairāk A. Kampara viedokļi un komentāri – www.artiskampars.lv

Papildus informācija:
Sandris Sabajevs
ekonomikas ministra preses sekretārs
Tālr.: 29217265,
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu