Skip to main content

Ministru prezidents tikās ar UEFA prezidentu

Piektdien, 3. septembrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar leģendāro futbolistu un Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidentu Mišelu Platinī, kas ir viņa pirmā vizīte Latvijā pēc ievēlēšanas UEFA prezidenta amatā. Tikšanās reizē piedalījās UEFA ģenerālsekretāra vietnieks Teodors Teodoridis, Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Guntis Indriksons, LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.

UEFA prezidents Mišels Platinī tikšanās reizē kā prioritāru jautājumu uzsvēra korupcijas izskaušanu futbolā, kas izpaužas kā nelegāla vienošanās par spēles rezultātu pirms mača. Kā norādīja M.Platinī, tad Latvijas ir pirmā valsts Eiropā, kas šajā jomā ir spērusi nozīmīgu soli, jo Latvijas Futbola federācija ir diskvalificējusi futbola klubu par aizdomām par spēles rezultāta sarunāšanu. UEFA prezidents aicināja Ministru prezidentu V. Dombrovski aktīvi iestāties Eiropas un starptautisko institūciju līmenī, lai aktualizētu un izskaustu korupciju sportā, kā ar maksimāli atbalstīt UEFA plānus šajā jomā.

Tikšanās laikā Ministru prezidents informēja par līdzšinējo Latvijas valdības atbalstu futbolam Latvijā, kā arī īpaši atzīmējot līdzšinējo veiksmīgo sadarbību ar Latvijas Futbola federāciju. Kā norādīja Ministru prezidents, tad futbols Latvijā ir viens no iecienītākajiem sporta veidiem, ko spēlē gan bērni, gan jaunieši, gan pieaugušie, kā arī tam ir liels līdzjutēju skaits.

Abas amatpersonas pārrunāja arī nacionālā stadiona būvniecību, kas ir būtisks priekšnosacījums, lai būtu atbalsts futbola attīstībai Latvija un jauniešu iesaistei sporta aktivitātēs. Tāpat arī tika pārrunāts skolu futbola laukumu atjaunošanas programmu.

UEFA prezidents Mišels Platinī uzdāvināja Ministru prezidentam UEFA vimpeli, bet LFF prezidents Guntis Indriksons uzdāvināja futbola bumbu ar kādu šovakar Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē spēlēs Latvijas un Horvātijas valstsvienības.

Foto no Ministru prezidenta un UEFA prezidenta tikšanās ir pieejamas Valsts kancelejas foto vietnē Flickr: http://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/sets/72157624746156991/

AIVIS FREIDENFELDS
Ministru kabineta preses sekretārs

VALSTS KANCELEJA
Brīvības bulv. 36, Rīga, LV-1520, Latvija
Tālr.: 67082922, 29241016, fakss: 6728445
0

Dalies ar ziņu