Skip to main content

Mūrniece rosina turpināt 1991. gada barikāžu notikumu plašāku izpēti un analīzi

Trešdien, 19. janvārī iekšlietu ministre Linda Mūrniece atklāja Latvijas Zinātņu akadēmijas zinātniski praktisko konferenci „Barikādes barikāžu aizstāvju acīm”.

„Ir jāpaiet laikam, lai notikumi kļūtu par vēsturi, tāpat ir vajadzīgs laiks, lai noskaidrotu un izprastu barikāžu dienu notikumus,” norādīja L. Mūrniece, izsakot cerību, ka šī konference palīdzēs veidot vēl skaidrāku izpratni par to dienu trauksmainajiem notikumiem, kā arī rosinās neapstāties pie sasniegtā un turpināt 1991. gada barikāžu notikumu izzināšanu un plašāku analīzi.

L. Mūrniece atzina, ka atskatoties uz laiku pirms 20 gadiem, kad latviešu tauta pulcējās Rīgā pie ugunskuriem un uz barikādēm, šo laiku var vērtēt kā tautu vienojošu fenomenu: „Tā laika ugunskuri Doma laukumā, Zaķusalā un citās Rīgas vietās apliecināja nepieredzētu tautas kopības sajūtu. Ugunskuru liesmās katrs barikāžu dalībnieks redzēja savu Latviju – brīvu, neatkarīgu, demokrātisku un Eiropas valstu saimei piederīgu. Šīs uguns liesmas ne tikai sildīja, bet arī deva morālu spēku nepadoties un cīnīties līdz galam savas Latvijas labā”.

Ministre atzīst, ka iekšlietu sistēmas darbiniekiem nozīmīgākās barikāžu laika atmiņas saistās milicijas darbinieku ierašanos Rīgā no visas Latvijas, lai aizsargātu stratēģiski svarīgos objektus un stātos pretī OMON kaujinieku pārspēkam, kas iebruka Iekšlietu ministrijā. Pieminot barikāžu notikumos bojā gājušos kolēģus, Iekšlietu ministrijas darbinieki ik gadu organizē kopīgas tikšanās Iekšlietu ministrijā un piemiņas vietās, lai noliektu galvas bijušo kolēģu priekšā par viņu izrādīto varonību un pašaizliedzību cīņā par Latvijas brīvību.

„Latvijai tās izaugsmes un attīstības ceļā barikāžu laiks ir devis līdzi vairākas vērtīgas mācības. Un tās skan šādi: kopības un vienotības priekšā pat vislielākais pārspēks atkāpjas; skaidrs un kopīgs mērķis liek izzust visām sociālajām, vecuma, materiālajām un pat etniskajām robežām. Tāpēc glabāsim tā laika kopības un vienotības sajūtu kā savu vislielāko dārgumu, kurā smelties spēkus grūtos brīžos un kuru nodot tālāk mūsu bērniem un mazbērniem,” atzina L. Mūrniece.

 

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrija
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu