Skip to main content

Nometnē 30 jaunieši ar redzes traucējumiem nostiprina pārliecību par karjeras izvēli

Šodien, 9. jūlijā, Priekuļu novadā sākusies nometne „Tilts uz veiksmi”, kurā 30 jaunieši ar redzes traucējumiem varēs gan atpūsties, gan izglītoties, nostiprinot zināšanas un pārliecību par nākotnes karjeras izvēli.

Nometne jauniešiem sarīkota, lai viņus motivētu un viņi spētu iesaistīties darba tirgū, proti, konsultanti dalībniekiem saistošā veidā mācīs sevis izzināšanas iespējas un sniegs teorētiskas un praktiskas zināšanas par profesijas izvēli, tās atbilstību interesēm un veselības stāvoklim, mācīs pareizi noformēt dokumentus, piemēram, CV, motivācijas vēstuli un sagatavoties darba intervijai, sevis prezentēšanai. Savukārt izpratni par profesijas izvēli varēs gūt dažādās aktivitātēs, tai skaitā profesiju ēnu dienā, kurā jaunieši varēs iejusties dažādu profesiju pārstāvju darba ikdienā.

„Ikvienam cilvēkam, sasniedzot jaunieša vecumu, būtiska ir pareiza un veiksmīga profesijas un karjeras izvēle. Bieži vien jaunietis nav pārliecināts, ko viņš nākotnē vēlas darīt, kādu profesiju izvēlēties. Cilvēkiem ar redzes traucējumiem īpaši svarīgi ir apzināties ne tikai to, ko viņš vēlas, bet arī to, kādā sfērā viņš var būt konkurētspējīgs darba tirgū,” uzsver Antra Ruiķe, Labklājības ministrijas (LM) Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības departamenta speciāliste, projekta vadītāja.

Nometnes laikā organizētāji veidos tēmai atbilstošu vidi, kurā noritēs teorētiskās un praktiskās nodarbības: semināri, personības attīstības treniņi grūtību pārvarēšanai, nodarbības ar karjeras konsultantu, kā arī citas aktivitātes un pasākumi. Jaunieši varēs piedalīties spēlēs, sporta aktivitātēs, dažādos uzdevumos un viktorīnās.

Organizatori piesaistījuši speciālistus, karjeras konsultantus un dažādu profesiju pārstāvjus, kas ar savu darba pieredzi un zināšanām palīdzēs sasniegt nometnes izvirzīto mērķi, piemēram, „BO2” galveno treneri Nauri Sviku, kurš vadīs personības attīstības treniņu, kā arī Nodarbinātības valsts aģentūras speciālistus Ivetu Purmali un Aivaru Apini, kuri stāstīs par konkurētspējas paaugstināšanu un darba iespējām un riskiem ārzemēs.

Zemgales NVO centra valdes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš nometnes dalībniekus izglītos par jauniešu iespējām Eiropas Savienībā. Ar viņiem diskutēs sertificēta psihoterapeite Aelita Vagale, jauniešiem būs iespēja satikt populārus sportistus un mūziķus.

Tāpat jaunieši varēs gūt ieskatu, kā cilvēka ar redzes traucējumiem dzīvi var atvieglot suns-pavadonis. Nometnē piedalīsies arī vairāki speciālisti – konsultanti, kuru uzdevums būs rūpēties par jauniešu drošību, labvēlīgu un atbalstošu vidi.

Nometne līdz 13. jūlijam turpināsies Priekuļu novada Liepā, „Mežrozēs”. Tajā piedalās 16 – 32 gadus veci jaunieši, kas ir 1., 2. vai 3. grupas redzes invalīdi.

Nometne norisinās Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstītā projekta „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā” ietvaros. Tā mērķi ir mazināt sociālās atstumtības riska grupas – cilvēku ar redzes traucējumiem – sociālo izolētību un atstumtību, veicināt viņu izglītības un nodarbinātības līmeņa paaugstināšanos nākotnē, tādējādi uzlabojot viņu dzīves kvalitāti.

Līdz šim projekta ietvaros realizētas vairākas aktivitātes: izstrādāta mācību programma par personu ar redzes traucējumiem apmācību specifiku, sagatavoti speciālisti, īstenojot sociālā darba profesionālās augstākās izglītības programmas, izveidotas un ieviestas motivācijas un sociālās rehabilitācijas programmas. Tāpat uzsākta un turpinās suņu – pavadoņu apmācība, līdz 2013. gadam apmācot trīs suņus-pavadoņus.

Projektu no 2009. līdz 2013. gadam īsteno LM sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 2.2 miljoni latu, no tiem 1.87 miljonus finansē ESF.

Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane
Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67021666, 26134505
[email protected]

 

Dalies ar ziņu