Skip to main content

Notiesāta amatpersona nedrīkst vadīt Rīgas domes departamentu

Rīgas domes Vienotības deputāti ir nosūtījuši vēstuli domes priekšsēdētājam, Finanšu un administrācijas komitejas priekšsēdētājam Nilam Ušakovam pieprasot iekļaut komitejas darba kārtībā jautājumu par Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora Anatolija Aleksejenko atbrīvošanu no ieņemamā amata. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 18.martā viņam piemēroja piecu minimālo mēnešalgu jeb 1850 eiro sodu par mobilā tālruņa signāla slāpēšanas iekārtas glabāšanu.

Anatolijs Aleksejenko ir notiesāts pēc Krimināllikuma 237.1 panta otrās daļas “par sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem vai to traucēšanai speciāli radītu vai pielāgotu iekārtu, ierīču vai instrumentu un to komponentu vai programmatūras aprites aizlieguma pārkāpšanu”. Vienotības deputāti uzskata, ka Aleksejenko ir jāatbrīvo no amata, baltoties uz Darba likuma 101. pantu, jo viņš ir rīkojies pretēji labiem tikumiem, un šāda rīcība nav savienojama ar darba tiesisko attiecību turpināšanu.

2013.gada 1.jūlijā Aļeksejenko tika atstādināts no Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumu pildīšanas. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs piemēroja viņam aizdomās turētā statusu saistībā ar aizdomām par kukuļņemšanu. Tolaik izskanēja, ka Aļeksejenko turēts aizdomās par to, ka, iespējams, pieprasījis kukuli 100 000 eiro apmērā par Rīgas domei piederoša īpašuma izīrēšanu. Aļeksejenko tika atjaunots Mājokļu un vides departamenta direktora amatā aizvadītā gada nogalē. Deputātu rīcībā nav informācija, ka krimināllieta pret Aleksejenko ir izbeigta.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas domes Vienotības deputātu frakcija

Dalies ar ziņu