Skip to main content

Pabriks atbalsta Zviedrijas – Latvijas kopīgas izmeklēšanas komisijas izveidi

Bijušais ārlietu ministrs un goda vēstnieks Artis Pabriks atbalsta reģionālo, starptautisko iniciatīvu panākt kopīgas Latvijas – Zviedrijas darba grupas izveidi, lai noskaidrotu banku krīzes cēloņus un iespējas izvairīties no līdzīgām problēmām reģionālajā ekonomikā tuvākajā nākotnē. 

„Ņemot vērā to, ka vienmēr esmu iestājies par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu politisko un ekonomisko integrāciju, šāda darba grupas izveide parlamentārā līmenī veicinātu ne tikai veiksmīgāku cīņu ar krīzi, bet arī palīdzētu tuvināt abus Baltijas jūras krastus”, uzskata Pabriks.

Pabriks uzsver, ka Zviedrijai ir jāspēlē aktīvāka loma Latvijas ekonomiskajā atdzimšanā, jo Latvijas un Zviedrijas ekonomikas ir savstarpēji ļoti cieši saistītas.

„ Kā zināms, banku krīzes iemesli ir meklējami gan nepārdomātajā Latvijas politikā, gan arī Zviedrijas banku īstenotajās finansiālajās aktivitātēs Baltijas reģionā, tāpēc krīzes pārvarēšana nav iedomājama bez ievērojamas abu valstu lomas palielināšanās ekonomiskajā plānošanā un ekonomikas sildīšanā”, uzsver Artis Pabriks.

Dalies ar ziņu