Skip to main content

VIDEO: nav pieļaujamas politiķu simpātijas pret nekustamo īpašumu spekulantiem

Saeimai otrreizējai caurlūkošanai nodotajam Maksātnespējas likumam jākalpo sabiedrības, nevis politbiznesa interesēm. Mēģinājumi likumā panākt spekulantiem izdevīgus nosacījumus, nenošķirot mazos kredītņēmējus no spekulantiem ar lielām kredītsaistībām, nav pieļaujami, uzsver partijas Jaunais laiks (JL) valde.

„Diemžēl Saeimā vēl aizvien ir politiskie spēki, kas uzskata, ka politika ir bizness un Saeima kā likumdevējs ir instruments, ar kura palīdzību panākt sev nepieciešamos lēmumus. Šobrīd arī Maksātnespējas likums nonācis to politbiznesmeņu interešu gūstā, kas vēlas iegūt ne tikai priviliģētu statusu, bet arī lielu daļu savu biznesa neveiksmju „norakstīt” uz vienkāršā iedzīvotāja pleciem, kurš uzņēmies kredītsaistības sava vienīgā mājokļa iegādei. Tik klaja nekustamo īpašumu spekulantu aizstāvība un simpātijas pret viņiem nav pieņemama, apzinoties, ka tieši spekulanti ir radījuši lielākās problēmas Latvijas tautsaimniecībā. JL pozīcija ir nemainīga – parādniekiem jāsaglabā diferencētā pieeja,” uzsver JL valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Tāpat kā gada sākumā šie politiķi iestājās pret progresīvu nekustamā īpašuma nodokļa likmju piemērošanu spekulantiem, tie tagad vēlas panākt spekulantiem labvēlīgus nosacījumus Maksātnespējas likumā. Ir acīmredzams, kā interesēs šādi lēmumi tiek pieņemti, norāda Āboltiņa.

Maksātnespējas likuma mērķis ir būtiski atvieglot līdz šim spēkā esošo smagnējo un sarežģīto maksātnespējas procesu, līdz ar to Saeimai jārod iespēja likumu savlaicīgi pieņemt. JL izsaka nožēlu par to, ka Venta Armanda Kraukļa (TP) vadītā Saeimas Tautsaimniecības komisija nespēj vai nevēlas nozīmīgo likumu operatīvi virzīt pieņemšanai Saeimā.

JL jau iepriekš uzsvēris, ka ir būtiski pārskatīt atsevišķas likumprojekta normas, kas attiecas uz fiziskām personām, jo Maksātnespējas likums šā brīža redakcijā neatbilst tā sākotnējam mērķim – pēc iespējas proporcionāli apmierināt kreditoru prasījumus. Lai šo mērķi sasniegtu, nepieciešams sabalansēt gan kreditoru, gan parādnieka interešu ievērošanu.

Papildus informācija:
Laila Timrota
frakcijas Jaunais laiks sabiedrisko attiecību konsultante
67087224, 29373547
[email protected] 

Dalies ar ziņu