Skip to main content

Pabriks augstu novērtē Latvijas un Gruzijas sadarbību karavīru apmācībā

Šodien, 23. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Gruzijas ministru Eiropas un Eiro-Atlantiskās integrācijas jautājumos Aleksi Petriašvili (Alex Petriashvili). 

Tikšanās laikā amatpersonas augstu novērtēja abu valstu bruņoto spēku līdzšinējo sadarbību apmācību organizēšanā Jūras spēku mācību centrā, Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas skolā, Gruzijas Kalnu apmācības un izglītības centrā, kā arī Baltijas aizsardzības koledžā Igaunijā. Puses atzina, ka šī sadarbība jāturpina.

A.Pabriks apliecināja Latvijas atbalstu Gruzijas integrācijai Eiropas Savienībā un NATO, kā arī Gruzijas teritoriālajai integritātei. Savukārt A. Petriašvili informēja, ka līdz šā gada vasarai Gruzija plāno noslēgt Asociācijas līgumu kļūšanai par Eiropas Savienības kandidātvalsti, kā arī Brīvās tirdzniecības līgumu. Tāpat Gruzijas ministrs pauda cerību, ka nākamajā NATO samitā, kurā tiks izskatīts organizācijas tālākas paplašināšanās jautājums, būs vērojams progress arī Gruzijas integrācijai Ziemeļatlantiskajā aliansē. Viņš norādīja, ka Gruzija ir lielākais ārpus Alianses sadarbības partneris starptautiskajā operācijā Afganistānā, un ar saviem darbiem Gruzija sevi apliecinājusi kā uzticamu sabiedroto. Tāpat Gruzija aktīvi piedalās diskusijās par turpmākajiem iesaistes plāniem Afganistānā arī pēc 2014. gada un ir gatava sniegt savu ieguldījumu. Ministri pārrunāja arī drošības situāciju Kaukāza reģionā un plānotās reformas Gruzijā.

Godinot Latvijas un Gruzijas divpusējo attiecību 20. gadadienu, un lai pārrunātu turpmāko abu valstu divpusējo sadarbību, A. Petriašvili uzaicināja A. Pabriku apmeklēt Gruziju.

Informāciju sagatavojusi:
virsleitnante Sandra Brāle,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335067, 29295730
[email protected]

Dalies ar ziņu