Skip to main content

Pabriks darbosies komitejās, kas atbild par starptautisko tirdzniecību un ES pilsoņu brīvībām

Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks šī parlamenta sasaukuma laikā darbosies Starptautiskās tirdzniecības komitejā, un komitejā , kas atbild par pilsoņu brīvībām, tieslietām un iekšlietām.

Starptautiskās tirdzniecības komitejas viens no galvenajiem uzdevumiem būs lemt par jauno brīvās tirdzniecības līgumu starp Eiropas Savienību (ES) un Amerikas Savienotajām Valstīm.

"Šis būs ļoti svarīgs lēmums, jo līdz ar līguma noslēgšanu pasaulē tiktu izveidota lielākā brīvās tirdzniecības zona, kas stimulētu daudzviet stagnējošo Eiropas valstu ekonomiku, tāpēc jāturpina jau iesāktas diskusijas par līguma nosacījumiem, lai tie būtu maksimāli izdevīgi arī Latvijas uzņēmējiem," norāda A.Pabriks.

Komiteja ir atbildīga par jautājumiem saistībā ar Eiropas Savienības kopējas tirdzniecības politikas izstrādāšanu, īstenošanu un pārraudzību, kā arī par tās ārējiem ekonomiskajiem sakariem.

Tāpat A.Pabriks darbosies komitejā, kas atbild par pilsoņu brīvībām, tieslietām un iekšlietām. Šis komitejas dienaskārtībā ir tiesību akti, kas saistīti ar ES brīvības, drošības un tiesiskuma telpu, kā arī par demokrātisko pārraudzību šajās politikas jomās.

Papildus informācija:
Inga Saleniece
Eiropas Parlamenta deputāta palīdze
[email protected]

Dalies ar ziņu