Skip to main content

Pabriks Somijas vēstniecei apliecina Latvijas gatavību kopīgai iesaistei Afganistānā

Šodien, 5.decembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks iepazīšanās vizītē tikās ar Somijas vēstnieci Latvijā Pirko Mirjami Hemeleinenu (Pirkko Mirjami Hӓmӓlӓinen) un apliecināja Latvijas gatavību plānotajai kopējai iesaistei Afganistānā kopā ar Somijas, Zviedrijas un Norvēģijas bruņotajiem spēkiem. Tāpat ministrs apstiprināja Latvijas gatavību turpināt sadarbību ar Ziemeļvalstīm, sniedzot atbalstu Afganistānai arī pēc 2014. gada. 

Kā pozitīvu abu valstu sadarbības apliecinājumu abas puses novērtēja plānoto Latvijas bruņoto spēku iesaisti Eiropas Savienības Ziemeļvalstu kaujas grupā. A. Pabriks atzina, ka tas būtiski stiprinās praktisko militāro sadarbību reģionā. Aizsardzības ministrs apliecināja arī Latvijas gatavību apsvērt sadarbības iespēju ar Somiju pieredzes pārņemšanai par dalību ANO misijās, lai vairotu Latvijas bruņoto spēku kompetenci.

Vizītes ietvaros Somijas vēstniece informēja ministru par Somijā īstenotajiem Nacionālās aizsardzības kursiem valsts institūciju vadošiem ierēdņiem, politiķiem, mediju pārstāvjiem, lai sniegtu pamatzināšanas par valsts aizsardzību un bruņotajiem spēkiem, kā arī uzlabotu sadarbību. A. Pabriks pauda interesi iepazīties sīkāk ar kursa programmu un izvērtēt šādas prakses pārņemšanu Latvijā.

Puses pārrunāja arī starptautiskās aktualitātes.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu