Skip to main content

Pabriks tiksies ar „Europa Secura” konkursa dalībniekiem

Rīt, 13. jūlijā, plkst. 12:00 aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar konkursa „Europa Secura” dalībniekiem.

„Esmu gandarīts, ka jauniešus interesē NATO un Eiropas Savienības drošības jautājumi, ka mums aug jauna ekspertu paaudze, kas spēs analizēt drošības un aizsardzības procesus Eiropā un pasaulē,” uzsver aizsardzības ministrs.

„Europa Secura” ir starptautisks konkurss vidusskolēniem par drošības jautājumiem, Eiropas Savienību un NATO, un to lomu starptautiskās drošības sistēmā. Konkursu jau otro gadu pēc kārtas rīko LATO sadarbībā ar Eiropas Politikas institūtu „Europeum”.

Skolēnu rakstītās esejas par NATO operāciju Lībijā, ES sankcijām pret Irānu un karaspēka atsaukšanu no Afganistānas izvērtēja pieci eksperti ārpolitikas un drošības politikas jautājumos.

Uz tikšanos ar aizsardzības ministru ieradīsies Anna Bērzabinde, Anna Beāte Būmane, Alise Jātniece, Mārtiņš Krauze, Solvita Medne, Elīna Treikule, Lauma Ance Umule, Eva Vavžika un Zane Zalužinska.

Pēc tikšanās ar ministru konkursa dalībnieki dosies uz Latvijas Kara muzeju, kur LATO paziņos konkursa rezultātus. Pirmo trīs vietu ieguvēji augusta beigās dosies ceļojumā uz Prāgu un pārstāvēs Latviju starptautiskā konkursa finālā.

Piedalīšanās konkursā „Europa Secura” skolēniem sniedz lielāku iespēju iedziļināties politiskajos un sociālajos jautājumos, meklēt dažādu problēmu risinājumus, kā arī iemācīs sadarboties komandā, attīstot spējas diskutēt un prezentēt savas idejas.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu