Skip to main content

Pabriks tiksies ar Japānas skautu vadītāju

Rīt, 10. decembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Japānas skautu vadītāju Jasuhiko Kavašimu (Yasuhiko Kawashim). Tikšanās laikā tiks pārrunāta Latvijas un Japānas skautu organizāciju sadarbība.

Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācija (LSGCO) kā Aizsardzības ministrijas sadarbības partnere ir veicinājusi patriotisko audzināšanu, kā arī sadarbojusies ar Jaunsardzi kopīgās sabiedriskās aktivitātēs. Viena no sadarbības formām bijusi kopīgu nometņu organizēšana, piemēram, ziemā tiek organizēta tradicionālā izdzīvošanas nometne „Baltais vilks” Ziemassvētku kauju piemiņas vietās Tīreļpurvā.

Savukārt Latvijas Skautu un Gaidu centrālās organizācijas sadarbība ar Japānas skautu asociāciju aizsākusies pagājušā gadsimta vidū, tās pamatā ir stāsts par Pelēkā vilka ordeni, ko 1933. gadā piešķīra Belizardam Radziņam par īpašiem nopelniem skautu organizācijas popularizēšanā Latvijā.

Sākoties padomju okupācijai Baltijas valstīs, 1944.gadā B.Radziņš bija spiests Latviju pamest, un viņš apmetās uz pastāvīgu dzīvi ASV, Sietlā, kur satika Japānas skautu vadītāju Jasuhiko Kavašimu, kam palīdzēja nokārtot galvojumu studijām ASV. 1974. gadā pēc B.Radziņa nāves Pelēkā vilka ordenis nonāca viņa drauga Jasuhiko Kavašima rokās.

Artis Pabriks ārlietu ministra amatā 2007. gadā Rīgā tikās ar Japānas skautu delegāciju, kuras sastāvā bija arī Jasuhiko Kavašima, un kura atgrieza Latvijā Sudraba vilka ordeni. Japānas delegācijas viesošanās laikā tika parakstīta vienošanās starp LSGCO un Japānas skautu asociāciju par skautu pieredzes apmaiņas braucieniem.

Šobrīd Latvijā ir ap 730 aktīvu skautu un gaidu, kas darbojas 26 skautu un 22 gaidu vienībās. Organizācijas misija ir, iesaistot bērnus un jaunatni neformālās izglītības procesā, veidot vērtību sistēmu, kas balstīta uz skautu un gaidu likumiem un solījumu.

 

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu