Skip to main content

Pabriks: Wikileaks organizētā dokumentu noplūde apdraud arī Latvijas nacionālās intereses

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks, komentējot „WikiLeaks” uzsākto diplomātisko dokumentu publiskošanu, uzsver, ka šāda informācijas noplūde apdraud amatpersonu, diplomātu un dažādu valstu vēstniecību darbinieku drošību, kā arī var radīt neprognozējamas sekas valstu attiecībās.

„Ne visas diplomātiskās vienošanās var tikt publiskotas un ne visas sarunas par valstu aizsardzību un drošību notiek atklātībā,” norāda A. Pabriks. „Šādas informācijas ieguve ir notikusi, izmantojot nelikumīgus līdzekļus, un tā apdraud diplomātisko attiecību darbu kopumā,” norāda A. Pabriks. Tāpat ministrs uzskata, ka informācijas pārkāpj daudzu personu privātumu, kas nav pamatojams ar kopēju labumu. Šādas zināšanas nedod nekādu pievienoto vērtību, bet drīzāk var kaitēt indivīdu un organizāciju darbībai starptautiskās drošības stiprināšanā. „Vēstniecību darba dokumentu neatļauta publiskošana nopietni aizskar arī Latvijas nacionālās intereses, jo mūsu nelabvēļi, analizējot iegūto informāciju, noteikti meklēs iespējas vērsties pret mūsu un mūsu sabiedroto drošību,” uzskata ministrs.

A. Pabriks uzsver, ka Latvija pēc iestāšanās NATO ir nopietni strādājusi pie savas informācijas drošības aizsardzības, un šiem pasākumiem arī turpmāk būs liela nozīme mūsu valsts drošībā.
 

Informāciju sagatavoja:
Airis Rikveilis
Aizsardzības ministrijas
Militāri publisko attiecību departamenta direktors
Tālrunis: 67335085
[email protected]

Dalies ar ziņu