Skip to main content

Par Latvijas pārstāvi ESM valdē nominēts finanšu ministrs Andris Vilks

Otrdien, 11. martā, Ministru kabineta sēdē tiks skatīts rīkojuma projekts par Latvijas pārstāvju Eiropas Stabilitātes mehānisma (ESM) valdē iecelšanu. Tas paredz par Latvijas pārstāvi ESM valdē nominēt finanšu ministru Andri Vilku, savukārt par pārstāvja vietnieku – Finanšu ministrijas valsts sekretāri Sanitu Bajāri.

„Dalība ESM ir apdrošināšanas līdzeklis pret nelaimēm, no kurām nav pasargāta neviena valsts. Latvija, pievienojoties ESM un tā valdei, kopā ar citu eirozonas valstu finanšu ministriem turpmāk pieņems visus galvenos lēmumus saistībā ar ESM,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Šā gada 30. janvārī Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja Latvijas iestāšanos ESM, kā arī likumu par Latvijas pārstāvību ESM valdē un direktoru padomē.

Latvija kļūs par ESM 18. dalībnieci šā gada 13. martā, kad spēkā stāsies ESM līgums un Latvija iegūs visas tiesības un saistības attiecībā uz dalību ESM.

Visas eirozonas dalībvalstis kļūst arī par ESM dalībvalstīm, to paredz ESM līgums. ESM sniedz aizdevumu valstīm, kas nonākušas krīzē un tādējādi pārāk augsto procentu likmju dēļ nevar aizņemties starptautiskajos finanšu tirgos.

Rīkojuma projekts skatāms MK mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu