Skip to main content

Parakstīts memorands par Latvijas un Baltkrievijas sadarbību transporta un tranzīta jomā

Saprašanās memorands tiek noslēgts starp Latvijas Republikas Satiksmes ministriju un Baltkrievijas Republikas Ārlietu ministriju. To Latvijas – Baltkrievijas Starpvaldību komisijas (SVK) 10.sēdes laikā parakstīja Latvijas-Baltkrievijas SVK līdzpriekšsēdētājs, satiksmes ministrs Anrijs Matīss un Baltkrievijas Ārlietu ministra vietnieks Aleksandrs Gurjanovs.

Saprašanās memoranda mērķis ir attīstīt savstarpēji izdevīgas divpusējās attiecības transporta kravu pārvadājumu jomā, kuras saistītas ar naftas produktu transportēšanu no Baltkrievijas uz Latviju, izmantojot Latvijas ostu infrastruktūru.

Memorands paredz, ka Baltkrievija saglabās un palielinās pārvadāto preču apjomu, izmantojot Latvijas dzelzceļa un Rīgas Brīvostas infrastruktūru. Plānota Baltkrievijas uzņēmēju iesaiste naftas produktu termināļa attīstībā Rīgas brīvostā.

Latvija apņemas palielināt Latvijas dzelzceļa caurlaides spēju, īpaši Mangaļu dzelzceļa stacijā un tās apkārtnē pieguļošajās teritorijās, ņemot vērā plānoto Baltkrievijas preču apjomu pieaugumu.

Tāpat Latvijas apņemas veicināt veidot ilgtermiņa līgumattiecības ar Latvijas pārvadātājiem, kas paredz, ka Latvijas dzelzceļš saglabās un iespējams samazinās transportēšanas izmaksas naftas produktiem nākamajos 3-5 gados.

Papildus informācija:
LE Satiksmes ministrija
Aivis Freidenfelds
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67028013
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu