Skip to main content

Partijas „Sabiedrība Citai Politikai” ārkārtas biedru kopsapulce atbalsta partijas reorganizāciju

Šodien, 16. jūlijā, Latvijas Kara muzejā SCP biedri pulcējās ārkārtas kopsapulcē, lai lemtu par partijas piedalīšanos partijas VIENOTĪBA dibināšanā. Jau iepriekš tika veikta biedru pārreģistrācija, un vēlmi palikt SCP rindās un iekļauties partijā VIENOTĪBA izteica 248 biedri.

Partijas priekšsēdētājs Aigars Štokenbergs savā uzrunā norādīja, ka līdzšinējā darbībā partija vienmēr ir uzklausījusi biedru priekšlikumus. Šobrīd, kad SCP valdībā ir pārstāvēts ar diviem ministriem – tieslietu (A. Štokenbergs) un aizsardzības (A. Pabriks), turklāt A. Štokenbergs pilda vēl arī iekšlietu ministra pienākumus, SCP ir bijusi lieliska iespēja realizēt savas idejas un īstenot citu politiku minētajās jomās. Pateicoties SCP darba grupās izlolotām idejām, ir izstrādāti, iesniegti un arī pieņemt vairāki likumu grozījumi, veiktas strukturālas pārmaiņas, izvērtēta un izstrādāta pārdomāta kadru politika, kā arī veikti vēl vairāki nozīmīgi pasākumi. Šo gadu laikā SCP ir panākusi daudzu savu sākotnējo mērķu realizāciju, taču pašreiz Latvijas politika ir pārmaiņu priekšā – vairāk nekā iepriekš mums ir nepieciešama liela, stipra, saliedēta un kompetenta partija, jo, lai cik labas idejas būtu SCP, „viens nav darītājs”. Turpmāko mērķu sasniegšanai būs nepieciešama lielāka partija ar lielāku cilvēku skaitu un, cerams, lielāku pārstāvniecību Saeimā un valdībā. Pieņemot lēmumu par dalību partijā VIENOTĪBA, SCP biedriem jāapzinās, ka jo vairāk mūsu biedru būs VIENOTĪBĀ, jo plašāk tiks pārstāvētas SCP idejas un vērtības.

Debatēs savu viedokli par iekļaušanos VIENOTĪBĀ pauda SCP reģionālo nodaļu pārstāvji, tika norādīts gan uz grūtībām atšķirīgo uzskatu dēļ, kas sagaida SCP biedrus, gan pozitīvo, ko iegūsim sadarbībā. Piemēram, Daugavpils nodaļas vadītājs un SCP valdes loceklis A. Cimoška aicināja vairāk pievērsties reģionu problēmām un beidzot sākt risināt lauku depopulizācijas jautājumu – restrukturizēt lauksaimniecības politiku, orientējot to uz mazo lauksaimnieku atbalstu. Tika izteikta arī kritika par SCP nepaveiktajiem darbiem, esot apvienībā VIENOTĪBA, kā arī novēlējumi turpmākajai darbībai, piemēram, H. Ozols rosināja „nebaidīties zaudēt varu un palikt opozīcijā tautas labā”.

Savu uzrunu teica SCP atbalstītājs, topošais SCP biedrs, tiesību zinātņu doktors A. Judins. Viņš savā runā norādīja, ka kritizēt ir viegli, taču vajadzīga drosme, lai iesaistītos un kļūtu par pārmaiņu virzītāju. Tas arī ir iemesls, kāpēc viņš ir pieņēmis lēmumu iesaistīties politikā, nevis stāvēt malā.

Noslēgumā SCP valdes loceklis un VIENOTĪBAS frakcijas vadītāja priekšsēdētāja vietnieks E. Smiltēns iepazīstināja klātesošos ar paredzamo restrukturizācijas gaitu, dokumentiem un juridisko kārtību.

Kopsapulces noslēgumā tika pieņemti vairāki lēmumi, kas saistīti ar SCP reorganizāciju un iekļaušanos partijā VIENOTIBA, t. sk., klātesošie 135 biedri ar 128 balsīm „par” atbalstīja partijas reorganizāciju.

 

Dalies ar ziņu