Skip to main content

Pēc Kristovska iniciatīvas sakopts 1991. gada barikāžu dalībniekiem veltītais piemineklis

Sagaidot Neatkarības atjaunošanas dienu, 1991. gada barikāžu dalībniekiem veltītais piemineklis pie Saeimas ir sakopts, un iepriekš sagāztie burti uz pieminekļa plāksnes šobrīd jau ir savā vietā.

Rīgas pilsētai pieminekli uzdāvināja tā uzstādītājs – Barikāžu dalībnieku atbalsta fonds, sakopt to vajadzēja Rīgas Pieminekļu aģentūrai. Piemineklim bija sagāzušies burti, iztrūka dažas flīzes un bija bojāts betons, kas veidoja pieminekļa pamatni.

Sabiedrības uzmanību nepilnībām pieminekļa izskatā 13. aprīlī pievērsa ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis. Viņš norādīja, ka bijis nepatīkami pārsteigts, ieraugot, ka burti uz pieminekļa ir apdrupuši. "Šogad augustā aprit tikai 20 gadi, kopš Latvija atjaunoja savu neatkarību "de facto", bet diemžēl jau tagad pret šo neseno vēsturi un tās piemiņu izturamies ar nevērību. Šī piemiņas zīme tika uzstādīta, lai godinātu cilvēkus, kuri 1991.gada janvāra dienās sargāja Augstāko padomi. Ceru, ka līdz š. g. 21.augustam, kad atzīmēsim 20.gadadienu kopš faktiskās Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas, piemineklis atkal spīdēs un laistīsie, un latviešu tautas daina būs skaidri salasāma, ar visām pieturzīmēm, garumzīmēm un mīkstinājuma zīmēm," toreiz pauda Kristovskis.

Pieminekli atklāja 2007. gadā. Tā ir trīs metrus plata un 1,75 metrus augsta piramīda, kuras plaknēs iemūžinātas barikādes, to aizstāvji un Jumja zīme.

 

Dalies ar ziņu