Skip to main content

Vaidere: nepieciešama ātra partnerības un sadarbības līguma ar Turkmenistānu ratifikācija

Pagājušajā nedēļā vizītē uz Turkmenistānas galvaspilsētu Ašhabadu devās Eiropas Parlamenta delegācija Ārlietu Komitejas un Centrālāzijas delegācijas ietvaros, kurā piedalījās Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere. Vizītes mērķis – veicināt konstruktīvākas un veiksmīgākas sadarbības izveidošanos starp ES un Turkmenistānu.

Tās ietvaros EP delegācija piedalījās augsta līmeņa sanāksmē, tiekoties ar Turkmenistānas ārlietu ministru, EDSO un UNICEF pārstāvjiem, kā arī ar Turkmenistānā strādājošajiem Eiropas biznesa pārstāvjiem. Delegācija piedalījās arī otrajā ES – Turkmenistānas starpparlamentu sanāksmē.

Pēc šīs vizītes I.Vaidere, kā arī pārējie EP deputāti – delegācijas locekļi gaidāmajā plenārsēdes balsojumā par Partnerības un Sadarbības Līguma (PSL) ratifikāciju ar Turkmenistānu aicinās savus kolēģus EP balsot atbalstoši. Inese Vaidere uzsvēra, ka ātra PSL ratifikācija ir ārkārtīgi svarīgs punkts auglīgas nākotnes dialogam nodrošināšanai ar Turkmenistānu. PSL varētu kalpot par pamatu ES un Turkmenistānas sadarbībai, pie kam ES tādējādi varētu iegūt iespēju sekmēt uz rezultātiem orientētus reformu procesus Turkmenistānā.

Runājot par Turkmenistānas ekonomiskajiem sniegumiem, I. Vaidere norādīja, ka pēdējo gadu nozīmīgie uzlabojumi šajā jomā ir patiešām ievērojami. PSL arī nodrošinātu stingrāku ES – Turkmenistānas ekonomisko sadarbību, it īpaši enerģētikas sadarbības jomā. „ES ir nepieciešams nostiprināt tās klātbūtni reģionā. Turkmenistāna ir vienīgā valsts Centrālāzijā, kurai nav PSL, tādēļ, lai ES kļūtu aktīvāka un padarītu savu balsi dzirdamāku, mums ir nepieciešams ratificēt PSL,” pauda deputāte.

Visi EP delegācijas locekļi aicināja ES ieņemt aktīvāku lomu šajā valstī, koncentrējoties uz konkrētiem ekonomiskiem projektiem un praktiskāku atbalstu pozitīvu reformu veicināšanai.
 

 

Dalies ar ziņu