Skip to main content

Pēc RD Vienotības ierosinājuma nepaaugstina cenas mikriņos

Jau ziņots, ka šodien, 28. februārī RD Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijā tika plānots lemt par biļešu cenas paaugstināšanu „mikriņos”, pret ko strikti iestājās RD frakcija „Vienotība”, norādot, ka bez ekonomiskā pamatojuma un detalizēta plānotā cenu pieauguma pārskata nevar izskatīt jautājumu. RD frakcija „Vienotība” aicināja atlikt jautājuma izskatīšanu.

„Rīgas domes vadībai ir jāuzņemas politiskā atbildība par notiekošo haosu Rīgas sabiedriskā transporta organizēšanā”, norāda opozīcijas deputāti.

Rīgas domei līgums ar privātajiem komercpārvadātājiem beidzās 2011. gada beigās un no 2012. gada tā saukto „mikriņu” biznesu Rīgas dome nodeva Rīgas pašvaldības uzņēmumam „Rīgas satiksme”. Jaunajai maršrutu taksometru jeb tautā tā saukto „mirkriņu” pārvadājumu kārtībai bija jābūt uzsāktai jau 2012. gada 1. janvārī, taču Rīgai šāda plāna joprojām nav. Tāpat RD frakcija nav saņēmusi Rīgas domes priekšsēdētāja skaidrojumus, uz kāda tiesiska pamata Rīgā joprojām notiek pasažieru pārvadājumi sabiedriskā transporta maršruta tīklā ar privāto pārvadātāju starpniecību.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Ziņu sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu