Skip to main content

Premjers apmeklēs Latvijas Dzelzceļu

Piektdien, 8. jūnijā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis apmeklēs Latvijas dzelzceļu (LDZ), lai kopā ar Satiksmes ministrijas un uzņēmuma vadību diskutētu par LDZ lomu, veidojot kvalitatīvu Latvijas loģistikas risinājumus Latvijas eksportētājiem un stratēģiskajiem importētājiem. Par Latvijas loģistikas koridora attīstību ir lemts Ministru prezidenta vadītajā Ostu padomē, tā ietvaros plānots nodrošināt vienotu stratēģiju ostu, dzelzceļa, gaisa un sauszemes transporta sistēmām.

Tāpat 8. jūnija vizītes laikā V. Dombrovskis iepazīsies ar Rīgas centrālās pasažieru stacijas apziņošanas infrastruktūras rekonstrukcijas projektu, Latvijā pārbūvēto salona vagonu un apmeklēs vienoto vilcienu kustības vadības centru.

Plkst. 13:30 Iepazīšanās ar Rīgas centrālās pasažieru stacijas apziņošanas infrastruktūras rekonstrukciju un Latvijā pārbūvēto salona vagonu. Šobrīd notiek stacijas apziņošanas infrastruktūras rekonstrukcija, lai nodrošinātu modernus displejus un centralizētu sistēmu ar rezerves vadību, integrēta pulksteņu sistēma, vienota vilcienu saraksta izveide, operatīva informācija par vilcienu kustības reālo laika grafiku. Salona vagons pārbūvēts Latvijā 2010.gadā uzņēmuma L Ekspresis vagonu remonta Depo un nodrošina biznesa klases komfortu dzelzceļa pasažieru pārvadājumos. Šobrīd tas kļuvis par augstas pievienotās vērtības eksporta preci, ko gatavo pēc individuāliem pieprasījumiem. Piedalīsies arī LDZ valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

Norises vieta: Rīgas centrālā pasažieru stacija, B, A tunelis un 11. ceļš.
Medijiem – foto, video iespēja no plkst. 13:00
.

Plkst. 14:00 tikšanās ar LDZ vadību un koncerna meitas uzņēmumu vadītājiem. Galvenie tikšanās jautājumi saistīti ar LDZ darbības rezultātiem un attīstības perspektīvām, kā arī par plānotajiem investīciju projektiem. Īpaša uzmanība tiks veltīta, lai pārrunātu dzelzceļa lomu mobilizēt valsts pārvaldībā esošos loģistikas infrastruktūras aktīvus un sadarbībā ar privāto sektoru veikt koordinētu un agresīvu Rietumu kravu plūsmu un investīciju piesaisti Latvijas loģistikas koridoram. Īpaši stratēģisko kravu un investīciju piesaistē, kur sadrumstalota pieeja ir neefektīva un kur privātais sektors vai valsts loģistikas spēlētāji atsevišķi nav spējīgi sasniegt rezultātu. Piemēram, veidojot un attīstot sadarbību ar Krievijas, NVS, Centrālāzijas un, perspektīvā, Rietumķīnas ražojošajiem uzņēmumiem, kā arī šajos reģionos ražotnes izvietojušajiem ārvalstu uzņēmumiem, kam ir aktuālas kravu piegādes uz/no Eiropas un Amerikas, tai skaitā, attīstot sadarbību ar minētā reģiona valstīm kontinentālo dzelzceļa konteinerpārvadājumu u.c. starpvalstu kravu koridoru jomā.

Norises vieta: Latvijas Dzelzceļa ēka, Gogoļa ielā 3, 2.stāvs.
Medijiem – foto, video iespēja 3 min tikšanās sākumā
.

Mediju dalība, piesakoties pa tālruni – 27895497 (Māris Ozols, LDZ Mediju attiecību vadītājs, [email protected])

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]


Par LDZ:
Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām:
AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali;
SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus;
infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra;
ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss;
apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

Dalies ar ziņu