Skip to main content

PS: Domes valdošā koalīcija turpina šķērdēt nodokļu maksātāju naudu

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) frakcija informē, ka Rīgas Domes (RD) valdošā koalīcija turpina šķērdēt nodokļu maksātāju naudu.

2.jūnijā, RD Finanšu un administrācijas lietu komitejā deputāti lēma par līdzekļu atjaunošanu 34 480 latu apmērā Rīgas pilsētas pašvaldības pamatbudžetā, lai izpildītu Rīgas Kurzemes rajona tiesas spriedumu par naudas izmaksu saistībā ar prettiesiski atbrīvotiem Rīgas Kurzemes rajona izpilddirekcijas darbiniekiem.

Kā zināms, jau vairākkārt Domes vadības uzdevumā ir tikuši sagatavoti lēmumi par izpilddirektoru atbrīvošanu no darba un izpilddirekciju likvidāciju, kas neatbilst darba likumdošanai, tādēļ tie tiek apstrīdēti tiesā, tādējādi radot pilsētas budžetam lielus zaudējumus..

2009.gada 26.augustā Rīgas domes valdošā koalīcija pieņēma politisku lēmumu par izpilddirekciju likvidēšanu. Par spīti tam, ka „Pilsoniskās savienības” RD frakcijas brīdinājumiem, ka lēmumprojekts par atsevišķu izpilddirekciju likvidēšanu ir juridiski aplams un pretrunā ar Darba likumu, jo iecerētā izpilddirekciju likvidācija pēc būtības ir izpilddirekciju slēpta reorganizācija un ikvienam uz šāda pamata no darba atbrīvotam darbiniekam būs tiesības vērsties tiesā, prasot atjaunošanu darbā un vidējās izpeļņas piedziņu.

„Pilsoniskās savienības” RD frakcija arī informē, ka šobrīd tiesas procesā vēl ir no likvidētās Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcijas atlaisto darbinieku prasības par piespiedu darba kavējumu, un PS frakcija paredz, ka arī šis tiesas spriedums būs Domei nelabvēlīgs.

PS RD frakcija aicina domes priekšsēdētāju pievērst uzmanību samilzušajām sociālajām problēmām Rīgas pilsētā, piešķirot papildus līdzekļus sociāli mazaizsargātajiem rīdziniekiem nevis turpināt pieņemt nekorektus lēmumus, kuru rezultātā pašvaldībai tiek radīti finansiāli zaudējumi.

Atgādinām, ka PS RD frakcijas vadītājs J.Viņķelis 14.maijā Prokuratūrā ir iesniedzis lūgumu izvērtēt RD priekšsēdētāja Nila Ušakova rīcību un Rīgas pilsētas pašvaldības amatpersonu pārkāpumus par prettiesiski pieņemtajiem Rīgas Domes lēmumiem, kas pašvaldībai jau radījuši vairāk kā 50 tūkst. latu lielus zaudējumus saistībā ar trīs izpilddirektoru atbrīvošanu no amata.

Dalies ar ziņu