Skip to main content

PS oficiāli kļuvusi par Eiropas Tautas partijas biedru

Partija „Pilsoniskā savienība” (PS) oficiāli kļuvusi par Eiropas Tautas partijas (ETP) biedru. Uzņemšana svinīgā noskaņā notika vakar Eiropas Tautas partijas Politiskās asamblejas laikā Viļņā, Lietuvā. Pasākumā partiju pārstāvēja PS Saeimas deputāte Ina Druviete.

ETP Politiskās asamblejas dalībnieki tika iepazīstināti ar PS programmu un politiskās darbības principiem Eiropas Parlamentā (EP). Tika atzīmēts, ka divas PS pārstāves Sandra Kalniete un Inese Vaidere, saņemot lielu vēlētāju atbalstu pagājušajās EP vēlēšanās Latvijā, tagad jau kā EP deputātes sekmīgi strādā ETP grupā.

I.Druviete klātesošos informēja, ka „Pilsoniskā savienība” kopā ar citu ETP biedru Latvijā – partiju Jaunais laiks – tagad strādā kopā partiju apvienībā „Vienotība”. Partiju apvienībai ir labi reitingi un lielas izredzes uzvarēt nākamajās Saeimas vēlēšanās šā gada rudenī.

Balsojums par PS uzņemšanu ETP bija vienprātīgs. Gandarījumu par jaunu Eiropas Tautas partijas biedru izteica tās prezidents Vilfrīds Martens (Wilfried Martens).

Eiropas Tautas partija ir lielākā politiska partija Eiropā. Tā atbalsta vienotas un federālas Eiropas izveidi, kur katra dalībvalsts saglabā savu unikālo kultūru, tādejādi dažādojot vienoto Eiropu. ETP ar 265 deputātiem ir arī lielākā un ietekmīgākā politiskā grupa Eiropas Parlamentā.

ETP priekšsēdētājs ir Vilfrīds Martens bijušais Beļģijas premjers un šobrīd 20 ETP biedri ir Eiropas valstu vadītāji. Eiropas Komisijas sastāvā strādā 13 ETP pārstāvoši politiķi, tai skaitā ari komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barozu.

Dalies ar ziņu