Skip to main content

PS: „Rīgas satiksmes” attieksme pret cietušajiem bērniem ir klaji ciniska

Partijas ”Pilsoniskā savienība” (PS) Rīgas Domes (RD) frakcija ir pārliecinājusies, ka Rīgas pašvaldības uzņēmuma „Rīgas satiksme” (RS) attieksme pret 6. martā brauciena laikā 38. autobusā no ugunsdzēsības aparāta putām cietušajiem bērniem ir klaji ciniska.

Pretēji „Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāja Leona Bemhena apgalvojumiem, ka cietušo bērnu vecāku pretenzija par kompensāciju tiks izskatīta, rakstiska atbilde uz prasību, kas iesniegta šī gada 26. aprīlī, joprojām nav saņemta.

Autopārvadājumu likums paredz, ka pārvadātājam jāpaziņo par pretenzijas atzīšanu vai noraidīšanu viena mēneša laikā pēc pretenzijas saņemšanas un tātad pieprasītās kompensācijas summas samaksa vai arī motivēts rakstisks atteikums RS būtu bijis jāsniedz ne vēlāk kā 26. maijā.

Tiesa gan, „Rīgas satiksmes” pārstāvji 28. maijā tikās ar negadījumā cietušās Ksenofontovu ģimenes pārstāvi, taču abām pusēm pieņemama vienošanās netika panākta, tāpat nav arī saņemta rakstiskā atbilde.

Kopējā prasības summa, kas saskaņā ar 26. aprīlī iesniegto pretenziju tika pieprasīta izmaksāt cietušo Ksenofontovu ģimenei, ir 10050,26 lati. Šo summu sastāda zaudējumi saistībā ar bērnu ārstēšanos un rehabilitāciju 5050,26 latu apmērā, kā arī tika pieprasīta kompensācija par nodarīto morālo kaitējumu 5000 latu apmērā.

Sarunu laikā cietušajiem no RS puses tika piedāvāts vienoties par 500 latu kompensāciju, pēc neilgas vilcināšanās paaugstinot šo likmi līdz 800 latiem. Kā pastāstīja cietušo pārstāvis Kristaps Mikoss, RS izlīgumam piedāvātā kompensācijas summa ģimenei nebija pieņemama, jo tā nesegtu visus bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai nepieciešamos izdevumus. Lai panāktu savu prasību apmierināšanu, Ksenofontovu ģimenei acīmredzot būs jāvēršas tiesā.

„Pilsoniskās savienības” RD frakcija turpinās sekot notikumu attīstībai šajā, kā arī citās RS pasažieriem nodarīto zaudējumu lietās.

Dalies ar ziņu