Skip to main content

PS: Ir absurdi iesākt jaunus miljonu projektus Rīgā, nepabeidzot esošos

Partijas „Pilsoniskā savienība”(PS) Rīgas Domes (RD) frakcija uzskata, ka Domes koalīcijas attieksmi pret uzņēmējdarbības konkurētspēju un attīstību Rīgā spilgti raksturo tās attieksme pret Dienvidu tilta būvniecības pabeigšanu.

Kā zināms, Dienvidu tilta trešās kārtas būvdarbiem šogad nepieciešami aptuveni desmit miljoni latu, bet pašvaldība savā investīciju programmā paredzējusi saglabāt tikai 1,2 miljonus latu, pieļaujot, ka budžeta grozījumos vēl šim mērķim varētu atvēlēt 1,5 miljonus.

Rīgas mērs Nils Ušakovs publiski ir paudis, ka neredz iespējas Dienvidu tilta trešās kārtas būvniecības turpināšanai Pārdaugavā finanšu trūkuma dēļ. Tajā pašā laikā Domes vadība negrasās izvērtēt būvniecības laikā pieļautos finanšu pārkāpumus ar nolūku piedzīt izšķērdēto naudu no vainīgajām amatpersonām.

Tāpat Domes vadošās amatpersonas neinteresē iedzīvotāju atklātajā vēstulē rakstītais, ka būvdarbu pārtraukšanas gadījumā pievedceļi Daugavas kreisajā krastā netiks pabeigti, bet tas nozīmē, ka, iespējams, vairākus gadus Dienvidu tilta trešās kārtas apkārtnes iedzīvotājiem būs jādzīvo praktiski milzīgā būvlaukumā un solīto ērtību vietā jāsamierinās ar satiksmes problēmām un sabojātiem vecajiem ceļiem.

Rīgas mērs Nils Ušakovs un tā vietnieks Ainārs Šlesers publiski ir deklarējuši atbalstu uzņēmējiem jaunu investīciju piesaistīšanai un jaunu darba vietu radīšanas nepieciešamību. Tomēr Rīgas Domes investīciju programmā sadaļā „Ekonomiskā darbība” ir minēti tikai ar Domes satiksmes departamentu saistītie darbi. Ne lats nav atvēlēts, piemēram, Latvijas Tehnoloģiskā centra (LTC) darbības nodrošināšanai, lai gan viens no tā dibinātājiem ir Rīgas Dome. Eksperti uzskata, ka Centra finansiālais atbalsts dotu iespēju izmantot jau LTC rīcībā esošās platības, esošo tehnoloģiskā biznesa inkubācijas profesionāļu pieredzi, starptautiskos sakarus un radīt 10 – 15 jaunus tehnoloģiski orientētus uzņēmumus ar 150-200 darba vietām gadā.

„Pilsoniskās savienības” RD frakcija uzskata, ka apstākļos, kad nenotiek Rīgas potenciāla iesaistīšana mūsdienīgu konkurētspējīgu ražotņu un produktu izveidē, lietderīgāk ir pabeigt Dienvidu tilta trešās kārtas būvniecību, nevis ieguldīt naudu dažādos, ar Rīgas Domes vadību saistītos projektos kā „Live Riga” vai „Rīgas Marka”. Tāpat nav laiks lemt par Ziemeļu šķērsojumu un sākt projekta gatavošanu, kamēr nav atrasts finansējums nepabeigtajam Dienvidu tiltam.

Dalies ar ziņu