Skip to main content

RD frakciju bloks „Vienotība”: Rīgas svētkos noteiktas ekskluzīvas tiesības diviem tirgotājiem

Rīgas domes (RD) frakciju bloka „Vienotība” deputāti vērsušies Konkurences padomē ar lūgumu izvērtēt Izglītības, kultūras un sporta departamenta 1. augustā izsludināto nolikumu, kurš reglamentē tirdzniecības vietu nodrošināšanas kārtību Rīgas svētku laikā, jo tas nosaka ekskluzīvas tiesības atsevišķiem uzņēmumiem.

Minētajā nolikumā tirdzniecības organizators noteicis ekskluzivitāti atsevišķās preču grupās – saldējumu un tā izstrādājumus drīkst tirgot tikai A/S "Rīgas piena kombināts", pārējiem tirdzniecības dalībniekiem saldējuma tirdzniecība nav atļauta.

Arī alus, sidra un bezalkoholisko dzērienu segmentā noteikts obligāti tirgojamo dzērienu sortiments, kuru jāizvēlas no a/s „Aldaris” piedāvātā saraksta.

„Vienotība” deputāti saņēmuši uzņēmēju sūdzības par ierobežotām iespējām pieteikties tirdzniecības veikšanai Rīgas svētku laikā, kā arī par neadekvāti augsto tirdzniecības vietu nomas maksu.

„Acīmredzot domes vadībai izveidojušās draudzīgas korporatīvas saites ar atsevišķiem uzņēmumiem, kas nosaka īpašu attieksmi Rīgas svētku laikā”, skaidro „Vienotība” deputāti.

Jau ziņots, ka 11. novembra krastmalā paredzēts tirgoties vien lieliem ēdināšanas uzņēmumiem, jo ieplānotas tirdzniecības vietas 5×5 metri, par kuriem tirgotājam jāmaksā 864 latus. Uz jautājumu – vai nebūtu lietderīgi noteikt kritērijus, lai izvēlētos dažādus tirgotājus, piemēram, individuālos tirgotājus, kuri piedāvātu iespēju iegādāties piparkūkas vai cukura gaiļus, deputāti saņēma atbildi, ka Rīgas svētkos viesi vēloties tikai paēst.

Papildus informācija:
Olafs Pulks, tālr.: 29450254
Māris Puriņš, tālr.: 25486000

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Partijas Jaunais laiks Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu