Skip to main content

RD opozīcija: domes vadība vēlas pārdot Rīgas centrāltirgu

Rīgas domes (RD) opozīcijas deputāti ir satraukti par iespējamo Rīgas centrāltirgus pārdošanu. Rīgas pašvaldība plāno pārdot pašvaldības uzņēmumu „Rīgas Centrāltirgus” (Centrāltirgus), savā paziņojumā presei norāda RD opozīcijas deputāti. JL un PS frakcijas lūgušas domes priekšsēdētājam sniegt skaidrojumu par šādas rīcības motīviem, jo vēl nesen veiktais funkciju audits noteica, ka Centrāltirgus veic pašvaldības autonomās funkcijas.

Rīgas dome 2008. gada 28. oktobra lēmumā Nr. 4349 „Par atteikumu nodot privatizācijai Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošās Rīgas pašvaldības akciju sabiedrības „Rīgas Centrāltirgus” akcijas” ir atzinusi, ka ar RP AS „Rīgas Centrāltirgus” starpniecību iespējams visracionālāk un lietderīgāk nodrošināt Pašvaldības nekustamo īpašumu apsaimniekošanu tirgus teritorijā un attīstīt unikālo tirgum raksturīgo kultūrvēsturisko vidi.
"Tikai dažas dienas pēc pašvaldības budžeta apstiprināšanas, kļuvis zināms kāda būs „samaksa” par starojošajām izpriecām un kur pašvaldība plāno atgūt līdzekļus nesamērīgi lielā budžeta deficīta mazināšanai," norāda RD opozīcijas pārstāvji.

JL un PS deputātus dara bažīgus tas, ka Centrāltirgus varētu būt tikai pirmais pašvaldības īpašums, ko gatavojas pārdot.

Dalies ar ziņu