Skip to main content

RD opozīcija: sabiedriskajam transportam jābūt bez maksas arī 5. – 9. klašu skolēniem

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas Domē (RD) pārstāvēto partiju „Jaunais laiks” (JL) un „Pilsoniskā savienība” (PS) deputāti uzskata, ka pašvaldībai jānodrošina bezmaksas braukšana Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā visiem 1. – 9. klašu skolēniem.

Šodien, Rīgas domes sēdē opozīcijas deputāti iesniegs priekšlikumu piešķirt atlaides 100% apmērā braukšanai Rīgas sabiedriskajā transportā arī 5. – 9. klašu skolēniem.

Kā deputātus informēja Rīgas pašvaldības uzņēmumā „Rīgas Satiksme”, 5. – 9. klašu skolēnu bezmaksas braucienu nodrošināšanai nepieciešami 1 250 000 latu.

RD opozīcija uzskata, ka vajadzīgā summa nav pat puse no plānotās dotācijas nodibinājumam „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” un šādus līdzekļus ir iespējams atrast RD budžetā vai arī – veicot vēl vienu auditu RP SIA „Rīgas satiksme”.

JL un PS norāda, ka ikmēneša izdevumi par braukšanas kartiņu iegādi sabiedriskajā transportā būtiski ietekmē ikvienas ģimenes izdevumus, īpaši ja ģimenē ir vairāki skolnieki, kuri brauc ne tikai uz skolu, bet apmeklē arī interešu pulciņus un ārpusskolas nodarbības.

Sagatavotais sasitošo noteikumu projekts paredz, ka 1. – 4. klašu skolēniem tiks nodrošināta bezmaksas pārvietošanās Rīgas pilsētā, bet 5. – 9. klašu skolēniem plāno piešķirt atlaidi vien 60% apmērā.

Papildus informācija:
Olafs Pulks, 29450254

Dalies ar ziņu