Skip to main content

Rīgas konference Latvijā pulcē piecu valstu Ministru prezidentus

Piektdien, 16. septembrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Latvijā uzņem Somijas premjeru, kā arī piedalās publiskā lekcijā „Zināšanas un talanti – Somijas pieredze, Latvijas iespējas”, kuras ietvaros kopā ar Somijas Ministru prezidentu Jirki Katainenu (Jyrki Katainen) salīdzinās Somijas un Latvijas pieredzi ekonomisko krīžu pārvarēšanā. Latvijas premjers arī piedalās Rīgas konferencē, kur kopā ar Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas premjeriem diskutēs par valstu ekonomisko izaugsmi finanšu krīzes pārvarēšanas laikā un drošību Eiropas Savienības un NATO telpā.


 

Latvijas ekonomiskā sadarbība ar Somiju
2010. gada beigās Somija bija Latvijas 9. lielākais preču eksporta un 6. lielākais preču importa partneris. Galvenās Latvijas eksporta preces uz Somiju ir koksne un tās izstrādājumi. Savukārt no Somijas galvenokārt ieved minerālos produktus, kā arī mašīnas, mehānismus un elektriskās iekārtas. Pakalpojuma eksportā pagājušajā gada beigās Somija bija 9. lielākais pakalpojumu eksporta un 8. lielākais pakalpojumu importa partneris. 2010. gadā Latvijas pakalpojumu ārējā tirdzniecībā ar Somiju pārsvars ir pārvadājumiem un tūrismam.

Pēc Latvijas Bankas statistikas datiem Somijas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā 2011.gada pirmā pusgada beigās sasniedza 266,4 milj. latu. 2010. gada beigās investīcijas pārsvarā uzkrātas darbībās ar nekustamajiem īpašumiem, apstrādes rūpniecībā un tirdzniecībā. Savukārt Latvijas uzkrātās tiešās investīcijas Somijā 2011. gada pirmā pusgada beigās bija 3,8 milj. latu.

Pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Somija ierindojas 11. vietā ar kopējo investīciju apjomu 153 milj. latu. Saskaņā ar „Lursoft” datiem Latvijā darbojas 357 uzņēmumi ar Somijas kapitālu. Lielākie Somijas investori ir YIT Construction Ltd. ar investīcijām uzņēmumā SIA „YIT Celtniecība” un Olvi Ovi ar investīcijām AS „Cēsu alus”.
Latvijas ekonomiskā sadarbība ar Poliju.

2011. gada pirmajā pusgadā Polija bija Latvijas 6. lielākais preču eksporta un 4. lielākais preču importa partneris pēc Lietuvas, Vācijas un Krievijas. Galvenās Latvijas eksporta preces uz Poliju ir metāli un to izstrādājumi, minerālie produkti. Savukārt no Polijas visvairāk ieved mašīnas un iekārtas, ķīmiskās rūpniecības un pārtikas produktus. Pakalpojuma eksportā, kur Latvijas pakalpojumu tirdzniecībā ar Poliju lielāko īpatsvaru veido pārvadājumi, tūrisms un citi saimnieciskās darbības pakalpojumi, 2010. gadā Polija bija Latvijas 18. lielākais pakalpojumu eksporta un 11. lielākais pakalpojumu importa partneris.

Pēc Latvijas Bankas statistikas datiem Polijas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā 2011. gada pirmā pusgada beigās bija 4,5 milj. latu, kas Poliju ierindoja 38. vietā ārvalstu investoru sarakstā. 2011. gada pirmā pusgada beigās investīcijas uzkrātas vairumtirdzniecībā un mazumtirdzniecībā, apstrādes rūpniecībā un darījumos ar nekustamo īpašumu. Latvijas uzkrātās tiešās investīcijas Polijā 2011. gada pirmā pusgada beigās 22,3 milj. latu jeb 97% ieguldīti tirdzniecībā, finanšu starpniecībā un apstrādes rūpniecībā.

Pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Polija ierindojas 48. vietā ar kopējo investīciju apjomu 2,2 milj. latu un 163 aktīviem uzņēmumiem. Lielākie Polijas investori ir Pricewaterhouse Coopers Sp.z.o.o. ar investīcijām uzņēmumā SIA "Pricewaterhouse Coopers" un Balex Metal Sp.z.o.o. (SIA „Balex Metal”).

Somijas premjera CV (šeit)
Polijas premjera CV (šeit)
Rīgas konferences programma (šeit)
14:00 notikušā preses konferences audio ieraksts (šeit)

Papildu informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

Vineta Vilistere – Lāce
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.: +371 67039422, +371 26399995
[email protected]

 

Dalies ar ziņu