Skip to main content

Rīgas pašvaldībā turpinās necaurredzama amatpersonu iecelšana

RD Vienotības frakcijas deputāti Aigars Pētersons un Ēriks Škapars Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdē balsoja pret Vitālija Reinbaha apstiprināšanu Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora amatā.

Vitālijs Reinbahs, kurš līdz šim bija Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs, atrodas Rīgas domes priekšsēdētāja apstiprinātā atvaļinājumā un uz komitejas sēdi nebija ieradies. Vienotības deputāti ir sašutuši, ka neskatoties uz to, ka nebija iespēja iztaujāt amata pretendentu, Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai deputātu vairākums nobalsoja par Vitālija Reinbaha apstiprināšanu Satiksmes departamenta direktora amatā. Deputāti nosodīja vadošas pašvaldības amatpersonas iecelšanu amatā bez konkursa.

„Ir nepieņemami, ka komitejas sēdes laikā, augsta pašvaldības struktūrvienības vadītāja amata kandidāts ir ar domes priekšsēdētāju saskaņotā atvaļinājuma. Tā nav sakritība, bet ir savlaicīgi plānota izvairīšanās no atbildības un nepatīkamiem opozīcijas deputātu jautājumiem,” uzsver Aigars Pētersons.

2013.gada maijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veica kratīšanu Rīgas domes Satiksmes departamentā. Tolaik publiski izskanēja, ka aizdomās par kukuļa pieprasīšanu tiekot turēts Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora biroja vadītājs, bijušais Latvijas Apvienoto biedru arodbiedrības (LABA) vadītājs Vitālijs Reinbahs.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu