Skip to main content

Rinkēvičs ar Japānas aizsardzības ministru pārrunā sadarbību kiberdrošības jomā

Tokijā 30. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Japānas aizsardzības ministru Genu Nakatani (Gen Nakatani), lai pārrunātu reģionālos un drošības politikas jautājumus, tostarp sadarbību kiberdrošības jomā.

E. Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka Latvija redz Japānu kā svarīgu NATO globālo partneri un Eiropas Savienības (ES) stratēģisko partneri. „Latvija kā NATO un Eiropas Savienības dalībvalsts dala kopīgu uzmanību pār globālajiem izaicinājumiem, tāpēc dialogs ar Japānu ir īpaši nozīmīgs. Savstarpējais dialogs ļauj labāk izprast globālos procesus,” pauda ārlietu ministrs.

Ārlietu ministrs izteica Latvijas vēlmi ar Japānu sadarboties kiberdrošības jautājumos, kas varētu izpausties Latvijas un Japānas pieredzes un ekspertu apmaiņā.

Ministrs augstu novērtēja Japānas iesaisti drošības situācijas nodrošināšanā Afganistānā, kā arī akcentēja Latvijas sniegto atbalstu Afganistānai, kas izpaužas, piedaloties Resolute Support misijā.

Tāpat amatpersonas apsprieda izmaiņas Japānas drošības likumā, ko Japānas parlaments apstiprināja 2015. gada 19. septembrī. Grozījumi likumā ļauj Japānas pašaizsardzības spēkiem (Self-Defense Forces) sniegt militāru palīdzību sabiedroto spēkiem, ja pret tiem vērsts uzbrukums, un situācija kopumā rada briesmas Japānai.

Latvijas vēstniecībā Tokijā ministrs tikās ar latviešu kopienas un Japānas–Latvijas Mūzikas asociācijas pārstāvjiem.

Darba vizītes nobeigumā ministrs sniedza interviju lielākajam Japānas laikrakstam The Yomiuri Shimbun par aktuālo drošības situāciju pasaulē un migrācijas krīzi Eiropā, un ekonomikas laikrakstam Nikkei Asian Review.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrijas

Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (371) 67016 272
E-pasts: med[email protected]

Dalies ar ziņu