Skip to main content

Rinkēvičs Mongolijā saņem apliecinājumu par bezvīzu ceļošanas ieviešanu Latvijas iedzīvotājiem

12. jūnijā Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālās vizītes Mongolijā ietvaros parakstīja vairākas starpvalstu vienošanās. Ar Mongolijas ceļu un transportu ministru Amarjargalu Gansuku (Amarjargal Gansukh) tika parakstīts nolīgums par starptautiskajiem autotransporta pārvadājumiem un ar Mongolijas ārlietu ministru Luvsanvandanu Boldu (Luvsanvandan Bold) – līgums par vīzu prasību atcelšanu diplomātisko, dienesta un oficiālo pasu turētājiem, kā arī saprašanās memorands starp abu valstu Ārlietu ministrijām. Starptautisko autopārvadājumu līguma noslēgšana veicinās Latvijas un Mongolijas tirdzniecības saites, kā arī uzņēmēju sadarbību. Bezvīzu režīms diplomātisko, dienesta un oficiālo pasu turētājiem atvieglos abu valstu amatpersonu kontaktus, kā arī savstarpējo vizīšu organizēšanu. Ārlietu ministriju sadarbības memorands nodrošinās Latvijas un Mongolijas ārlietu dienestu ciešāku sadarbību, kā arī izvērstāku dialogu.

E. Rinkēvičam notika oficiāla tikšanās ar Mongolijas ārlietu ministru Luvsanvandanu Boldu. Mongolijas ārlietu ministrs informēja, ka valdība pieņēmusi lēmumu vienpusējā kārtā atcelt vīzu prasību Latvijas iedzīvotājiem un tuvākajā laikā šis lēmums tiks publicēts. E. Rinkēvičs izteica pateicību par šo nozīmīgo simbolisko soli, kas noteikti tuvinās Latvijas un Mongolijas tautas. Tas arī veicinās tūrismu un izvērsīs ekonomisko sadarbību. “Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizīte Mongolijā un vairāku nozīmīgu līgumu parakstīšana parāda abu valstu patieso ieinteresētību paplašināt savstarpējo sadarbību. Vizītes radītais impulss ir jāizmanto, lai šo sadarbību turpinātu – īpaši, sagatavojot parakstīšanai citus abām valstīm svarīgus līgumus. Bezvīzu ceļošanas iespēja Latvijas iedzīvotājiem ir lieliska Mongolijas puses dāvana. Esmu pārliecināts, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji izmantos iespēju apskatīt Jūsu skaisto zemi un veidot arī biznesa saites ar Mongoliju”, ar gandarījumu konstatēja Latvijas ārlietu ministrs. Ministri bija vienisprātis par nepieciešamību veicināt tiešus Latvijas un Mongolijas amatpersonu kontaktus. Amatpersonas apsprieda iespējas organizēt abu valstu parlamentu pārstāvju un nozaru ministru savstarpējas vizītes. E. Rinkēvičs un L. Bolds pārrunāja abu valstu sadarbību starptautiskajās organizācijās, kā arī vienojās par ciešākiem abu valstu Ārlietu ministriju ekspertu kontaktiem.

Mongolijas ārlietu ministrs informēja par valstī īstenotajām straujajām reformām un aicināja atbalstīt šo procesu ar Latvijas pieredzi, kā arī ietekmi Eiropas Savienībā. Latvijas ārlietu ministrs apsolīja pilnu atbalstu ES un Mongolijas attiecību veicināšanā, uzsverot, ka Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā nākamā gada pirmajā pusē, tas būs starp prioritātēm. “Īpaši nozīmīgi šajā kontekstā būtu ES un Mongolijas 2013. gadā noslēgtā Partnerības un sadarbības līguma ratifikācijas procesa pabeigšana visās ES dalībvalstīs, lai līgums varētu stāties spēkā, kā arī ES pārstāvniecības līmeņa Ulanbatorā paaugstināšana”, konstatēja E. Rinkēvičs.

Latvijas ārlietu ministrs ar Valsts prezidentu uzturēsies vizītē Mongolijā līdz 13. jūnijam.

Papildus informācija:
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (+371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu