Skip to main content

Rinkēvičs: par Eiropas Komisijas prezidentu jāvirza uzvarējušās partijas grupas līderis Žans Klods Junkers

„Eiropas komunikatoru – Venēcijas kluba sanāksme notiek ļoti zīmīgā laikā – uzreiz pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas iezīmējās ar to, ka pirmo reizi kopēja Eiropas pilsoņu dalība vēlēšanās nav mazinājusies. Raugoties nākotnē, gan politiķiem, gan komunikatoriem jādara vairāk, lai vēlētāju aktivitāte nākamajās parlamenta vēlēšanās pieaugtu,” šodien uzrunājot Eiropas valstu valdību un ES institūciju vadošo komunikatoru plenārsēdes dalībniekus, norādīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Savā uzrunā ārlietu ministrs norādīja, ka Eiropas Parlamentam nākamajos piecos gados būs jārisina vairāki nozīmīgi jautājumi – gan stiprinot Eiropas ārpolitiku un drošības politiku, gan vienlaikus turpinot iesākto ceļu ārā no ekonomiskās krīzes, pastiprināti risinot arī jautājumus saistībā ar pieaugošo jauniešu bezdarbu Eiropā. Ministrs prognozēja arī izaicinājumus saistībā ar tā saucamo antieiropeisko partiju aktivitātēm, gan ar 2017. gadā gaidāmo Lielbritānijas referendumam par tās turpmāko dalību Eiropas Savienībā.

„Tāpēc būtiski, lai pēc tam, kad Eiropas Parlamenta vēlēšanās uzvarējusi Eiropas tautas partijas grupa, par Eiropas Komisijas prezidentu kļūtu tieši Žans Klods Junkers”, pauda ārlietu ministrs, norādot, ka pretējā gadījumā var tikt zaudēta jau tā trauslā vēlētāju uzticība. Pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām tika apsolīts, ka par Eiropas Komisijas prezidentu kļūs tās politiskās grupas pārstāvis, kura gūs lielāko pārsvaru vēlēšanas.

Runas noslēgumā ministrs atkārtoti uzsvēra, ka Eiropas valstu valdību un ES institūciju vadošajiem komunikatoriem jāizdara secinājumi gan pēc notikušā Ukrainā, gan uzsāktajām negatīvajām aktivitātēm, kas vērstas pret Eiropas pamatvērtībām, īstenojot informatīvo karadarbību. „Mums ir nevis jāīsteno pretdarbība, bet jāmeklē jauni veidi, kā atgādināt un stiprināt Eiropeiskās vērtības un domāšanu”, norādīja ārlietu ministrs, uzsverot arī sociālo tīklu pieaugošo lomu, to ietekmi politikā, kā arī dialoga veidošanā ar sabiedrību.

Uzrunā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs informēja arī par Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm.

Jau ziņots, ka šodien un rīt Rīgā pirmo reizi notiek Eiropas valstu valdību un ES institūciju vadošo komunikatoru jeb Venēcijas kluba plenārsēde. Plenārsēdi Rīgā organizē Ārlietu ministrija sadarbībā ar Valsts kanceleju un Eiropas Parlamenta Informācijas biroja atbalstu.

Ap 60 augstākā ranga komunikācijas speciālistu no visas Eiropas 5. un 6. jūnijā pulcēsies Ārlietu ministrijā, lai apspriestu aktuālos Eiropas un nacionālo valdību komunikācijas jautājumus un dalītos pieredzē.

Sanāksmes dalībnieki diskutēs par Eiropas Parlamenta vēlēšanu komunikācijas kampaņu un tās ietekmi uz pilsoņu līdzdalību. Plenārsēdes darba kārtībā arī iekļauts jautājums par komunikācijas stratēģijām politisku nemieru un ekonomikas krīzes laikā. Otrajā sanāksmes dienā paredzēta viedokļu apmaiņa par valdību komunikācijas plāniem un veiksmīgiem valdību komunikācijas projektiem.

Informāciju sagatavoja:
Una Ahuna-Ozola
Ministra padomniece komunikācijas jautājumos
Tālr.: +37129144896
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu